UUDISED

Uuendatud Kalamaja lastemuuseum ootab taaskohtumisi külastajatega!

Kalamaja lastemuuseumi Miiamilla läbis uuenduskuuri

01.07.2015 – 11.08.2015 renoveeriti Kalamajas (Kotzebue 16) asuva lastemuuseumi Miiamilla maja teine korrus. Remondi tegi Spaik OÜ kolmeliikmeline meeskond. Esialgne plaan teha mõõdukas remont muutus töö käigus põhjalikumaks: vana mööbli, vaipkatete ning lagedele asetatud esemete likvideerimise käigus ilmusid välja vanad vihmavee kahjustused, kandetalade läbivajumised, seega tuli vana spoonparkett asendada mõlemas ruumis ja vanad krohviga kaetud seinad tuli korrastada. Remondi tulemusena said uuendatud mõlema ruumi laed ja valgustus. Käelise tegevuse toas lisati ilusa mustriga pabertapeet ning seinte alumisele poolele värvitud puitpaneelid. Värvivalik harmoneerub tapeediga ning juba on kiidetud selle ruumi nö. vanaemalikku maakodu lähedust. Välja vahetati nõukogudeaegsed aknaplokid, mille puitraamidega aknad valmistas ja paigaldas Haapsalu akna- ja uksetehas. Uuendatud on trepikoda, kus seinad ja trepp on värvitud, seejuures trepp sellise värviga, mis peaks takistama libisemist trepil. Lisaks muuseum sai uuendatud kaks maja välisust. Kevadel paigaldatud funktsionaalsema ja kasutuskõlbliku evakuatsiooniredeliga, on sel aastal Kotzebue 16 remondile ja parandustöödele kulunud rohkem kui 17 000 eurot.

Uuel aastal on kavas vahetada välja vanad, lekkivad aknaraamid ning võimalusel teostada fassaadiremont ja sisehoovi haljastus.

LINNAMUUSEUM.EE - KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD. ILMA LOATA KOPEERIMINE KEELATUD.