Tallinna Linnamuuseum

Tallinna Linnamuuseum ühendab seitset Tallinna vanalinnas, Kadriorus ja Kalamajas asuvat muuseumi.

Tallinna Linnamuuseum tegeleb Tallinna linna ja selle elanikega seotud ajalooliste materjalide kogumise, säilitamise, teadusliku läbitöötamise ja tutvustamisega. Muuseum teeb kuuldavaks ja nähtavaks siin aegade jooksul elanud inimeste – linnakodanike lood, räägib muutuvast linnakultuurist ja pakub kohtumispaika linnakultuuri mõtestamiseks ja paremast linnast unistamiseks. Muuseum teeb tihedat kostööd Tallinna kogukondade ja linnavõimuga. Ametlikult 1937. a asutatud muuseumi kogudele pandi alus juba 1911. aastal.

Muuseum koosneb seitsmest selgelt eristuva looga filiaalist, mis teevad omavahel tihedat koostööd. 2019. aastast on muuseumi koosseis järgmine: 

LINNAELUMUUSEUM kunagises kaupmehemajas tutvustab viiel korrusel Tallinna ajalugu muinasaja lõpust kuni XX sajandini. Hoone ajalugu ulatub tagasi 14. sajandisse.

KIEK IN DE KÖKI KINDLUSTUSTEMUUSEUM hõlmab neli torni, neid ühendava kaitsekäiguga linnamüüri ja maa-alused käigud Ingeri ja Rootsi bastionis, kus asub ka Raidkivimuuseum.

TALLINNA VENE MUUSEUM uurib ja kogub Tallinna vene kogukonna ja Eesti vene kultuuripärandit. Muuseumi keskajast pärit hoonet teatakse Eesti kultuuriloos kui Ants Laikmaa ateljeekooli esimest asukohta 1904 a.

FOTOMUUSEUM keskaegse raevangla hoones raekoja taga on Eesti fotoajaloo teemamuuseum, kus korraldatakse ka nüüdisfoto näitusi.
GALERII SEEK Jaani seegi paviljonis on Fotomuuseumi näitustegalerii.

LASTEMUUSEUM MIIAMILLLA pakub Kadrioru Lastepargis lastele ja peredele mängulist keskkonda, kus kogeda ja õppida.

PEETER I MAJA Kadriorus on Tallinna vanim muuseum kunagises suvemõisas, mis 18. sajandil oli Venemaa keisripere elukohaks Tallinnas.

KALAMAJA MUUSEUM on linnaosa inimesi ühendav ja kohtumis- ning tegevuskohta pakkuv kogukonnamuuseum.

Tallinna Linnamuuseumi organisatsioon

Ametlik nimetus: Tallinna Linnamuuseum
Registrikood: 75016183
KMKR number: EE100712421
Tehingupartneri kood: 106110
Üldkontakt: Vene 17, 10123 Tallinn
Telefon: (+372) 610 4178
E-post:

E-arvete esitamise tingimused leiad SIIT

 

Muuseumist lähemalt

UUDISED

<b>Advendiaja töötuba 16. dets kell 13-15 jõulukaunistuste ja -kaartide meisterdamine</b>

Advendiaja töötuba 16. dets kell 13-15 jõulukaunistuste ja -kaartide meisterdamine

Kolmanda advendi eel 16. dets kell 13.00-15.00 toimub töötuba jõululõhnalises Kalamaja muuseumis. Meisterdame jõulukaunistusi  ja jõulukaarte. Töötuba sobib igas vanuses osalejatele, koolieelikud vajavad vanema saatja abi. Osavõtt 5 € ja pileti saab osta muuseumi kassast.  

<b> Kalamaja väiksed jõulud 9. detsembril</b>

Kalamaja väiksed jõulud 9. detsembril

Alates 2. detsembrist rõõmustab Kalamaja muuseumi hoovis külastajaid taas Kalju kiriku jõulusõim. Sõime saab imetleda muuseumi lahtioleku aegadel: K, N kell 13-20 ja R, L, P kell 11-18. 9. detsembril toimuvad Kalamaja väiksed jõulud koos ...

 

Vaata droonivaateid Tallinna Linnamuuseumi filiaalidest