Haridus

Pakume aktiivõppega muuseumitunde ja ajarännakuid.

Palume muuseumitund tellida vähemalt kaks päeva varem  või tel (+372) 5305 2151.

 

TELLI MUUSEUMITUND

 

Muuseumitundide läbiviimise ajad:

E – R  9.00 – 17.00 (kokkuleppel)

Miinimum osalejate arv grupis on 10 inimest. Juhul, kui osalejaid on vähem, arvestatakse muuseumitunni hinda lähtuvalt miinimum osalejate arvust (10 inimest). Lõplik hind sõltub valitud tunnist.

Tallinna Linnamuuseumi töötajad on koostanud õppematerjali, mida saab kasutada distantsõppel virtuaalse töövahendina või ka vaba aja sisukaks täitmiseks.

Muuseumi e-programm toimub veebiseminaride läbiviimise keskkonnas (nt ZOOM, Google meet kokkuleppel õppeasutusega). Tunni reeglid ja toimumise aeg lepitakse kokku otse õpetajaga.

 

UUS! REVALI KAUPMEHE JÕUKUSE RETSEPT

Muuseumitunni “Revali kaupmehe jõukuse retsept” raames jalutame koos mööda vanalinna tänavaid ning külastame Euroopa vanimat tegutsevat apteeki – Raeapteeki.

Jalutuskäigul jõuame kohtadesse, kus palju sajandeid tagasi peatusid saksa, vene ja skandinaavia kaupmehed. Uurime välja, miks nad üldse siia tulid. Missugust kaupa toodi? Kuidas nad teenisid oma esimesed miljonid? Missugused suhted olid kaupmeestel kohalike inimestega? Milliste seaduste järgi nad elasid ja kuidas meelt lahutasid? Ekskursioonil ootavad meid lõbusad ja kaasavad mängud ning nuputamisülesanded.

Pärast jalutuskäiku külastame Raeapteeki, kus saame teada selle asutuse tähtsusest linnaelus ning kuidas apteek oli seotud kaubanduse ja suurte rahaga. Salapärases keldris toimuvas töötoas avaldame Revali kaupmehe jõukuse retsepti ning iga osaleja saab valmistada omalegi väärtusliku maagilise segu!

 

 

SOBIB: II ja III kooliaste, gümnaasium
KESTUS: 1 tund 30 min
HIND: 8 € osaleja kohta
RÜHMA SUURUS: soovitavalt kuni 25 osalejat

 

UUS! KUIDAS EHITADA LINNA?

Haridusprogrammi käigus saavad lapsed tutvuda meie linna ehitamise ajalooga, õppida, milliseid peamisi stiile arhitektid kasutasid ja kuidas lugeda hoonete fassaade.

Programm koosneb kahest osast. Lühikese jalgsimatka käigus saavad õpilased teada, mis vahe on linna ristküliku- või radiaal süsteemil. Tutvume ka erinevate Tallinna majadega, mis on ehitatud erinevates arhitektuuristiilides: renessansist modernismini.

Programmi teine ​​osa toimub juba näitusel „Mustamäe. Unistuste linn?”, kus lapsed saavad võimaluse rakendada oma uued teadmised ja mängulisel vormil  ehitada oma linna.

Kooli õppekavale vastavus: inimeseõpetus, teema „linn“
Tunni sihtmärk: tutvustada oma linnaosa ajalooga.
Mõisted: planeering, arhitektuurstiilid – gooti stiil, klassitsism, juugendstiil, funktsionalism, paneelmaja.

 

 

 

SOBIB: lasteaed, I, II kooliaste
KESTUS: 1 tund 30 min
HIND: 5 € osaleja kohta
RÜHMA SUURUS: soovitavalt kuni 25 osalejat

 

 

 

 

 

 

JOOGEM TEED: IMEJOOGI VÕLUD

Tassike teed, krõbe baranka ja uhke samovar – need iseloomustavad ühte traditsioonilist vene inimest. Teejoomine on väga vana komme, millel on ajalooliselt olnud oluline roll

vene perede ja kaupmeeste elus. Muuseumitunni raames omandame teadmised tee kasulike omaduste ja kasvatamise kohta. Muuhulgas saame teada, kuidas nimetatakse samovari eelkäijat?

Kes olid Tallinnas esimesed inimesed, kes teed jooma hakkasid? Millal ja kui tihti teed joodi? Mängu ajal avastame, milliseid erinevaid maitsetaimi saab kasutada ühe maitsva tee valmistamiseks. Muuseumitunni lõpus ootab õpilasi kaasahaarav viktoriin.

 

 

SOBIB: lasteaed, I, II kooliaste

KESTUS: 1 tund 15 min
HIND: 6 € osaleja kohta
RÜHMA SUURUS: soovitavalt kuni 20 osalejat

 

 

 

 

 

ÜHE MAJA LUGU

Muuseumitunni jooksul otsime keskaegse kaupmehemaja jälgi. Uurime, miks selle maja omanikud olid vaid rikkad ja kuulsad inimesed ning kuidas see hoone teistest erineb. Kujutleme ennast kunstnik Ants Laikmaa õpilasteks, kuna just meie majas hakati esimest korda Eesti ajaloos õpetama kunsti eesti keeles. Olge valmis mängima ja fantaseerima!

Sihtgrupp: lasteaed, I, II ja III kooliaste, gümnaasium
Eesmärk: tutvuda kaupmehe maja ajaloo ja arhitektuuriga ning Ants Laikmaa ateljeekooliga
Märksõnad: keskaeg, kaupmees, kaupmehe maja, tulumaja, 20. sajand, Ants Laikmaa, ateljeekool
Lõiming: ajalugu, kunst, kunstiajalugu, kultuurilugu
Kestus: 60 minutit
Hind: 5 € osaleja
RÜHMA SUURUS: soovitavalt kuni 20 osalejat