Haridus

Pakume aktiivõppega muuseumitunde ja ajarännakuid igale vanuserühmale.

Palume muuseumitund tellida vähemalt kaks päeva varem  või tel (+372) 5305 2151.

Muuseumitundide hind on 5 € osaleja kohta..

Muuseumitundide läbiviimise ajad:

E – R  9.00 – 17.00 (kokkuleppel)

Miinimum osalejate arv grupis on 10 inimest. Juhul, kui osalejaid on vähem, arvestatakse muuseumitunni hinda lähtuvalt miinimum osalejate arvust (10 inimest). Lõplik hind sõltub valitud tunnist.

Tallinna Linnamuuseumi töötajad on koostanud õppematerjali, mida saab kasutada distantsõppel virtuaalse töövahendina või ka vaba aja sisukaks täitmiseks.

Muuseumi e-programm toimub veebiseminaride läbiviimise keskkonnas (nt ZOOM, Google meet kokkuleppel õppeasutusega). Tunni reeglid ja toimumise aeg lepitakse kokku otse õpetajaga.

 

JOOGEM TEED: IMEJOOGI VÕLUD

Tassike teed, krõbe baranka ja uhke samovar – need iseloomustavad ühte traditsioonilist vene inimest. Teejoomine on väga vana komme, millel on ajalooliselt olnud oluline roll vene perede ja kaupmeeste elus. Muuseumitunni raames omandame teadmised tee kasulike omaduste ja kasvatamise kohta. Muuhulgas saame teada, kuidas nimetatakse samovari eelkäijat? Kes olid Tallinnas esimesed inimesed, kes teed jooma hakkasid? Millal ja kui tihti teed joodi? Mängu ajal avastame, milliseid erinevaid maitsetaimi saab kasutada ühe maitsva tee valmistamiseks. Muuseumitunni lõpus ootab õpilasi kaasahaarav viktoriin.

SOBIB: lasteaed, I, II kooliaste
KESTUS: 1 tund 15 min
HIND: 6 € osaleja kohta
RÜHMA SUURUS: soovitavalt kuni 20 osalejat

 

ÜHE MAJA LUGU

Muuseumitunni jooksul otsime keskaegse kaupmehemaja jälgi. Uurime, miks selle maja omanikud olid vaid rikkad ja kuulsad inimesed ning kuidas see hoone teistest erineb. Kujutleme ennast kunstnik Ants Laikmaa õpilasteks, kuna just meie majas hakati esimest korda Eesti ajaloos õpetama kunsti eesti keeles. Olge valmis mängima ja fantaseerima!

Sihtgrupp: lasteaed, I, II ja III kooliaste, gümnaasium
Eesmärk: tutvuda kaupmehe maja ajaloo ja arhitektuuriga ning Ants Laikmaa ateljeekooliga
Märksõnad: keskaeg, kaupmees, kaupmehe maja, tulumaja, 20. sajand, Ants Laikmaa, ateljeekool
Lõiming: ajalugu, kunst, kunstiajalugu, kultuurilugu
Kestus: 60 minutit
Hind: 5 € osaleja
RÜHMA SUURUS: soovitavalt kuni 20 osalejat