Muuseumitunnid lasteaedadele

Tunnid toimuvad remondi tõttu kas Tallinna Linnamuuseumis, Vene 17
või Kadrioru lastemuuseumis Miiamilla, Koidula 21c

Broneerimine:
kalamaja@linnamuuseum.ee
tel. +372 5309 9772


MÄNGUMEISTRID Kadrioru lastemuuseumis Miiamilla

Kes mängisid vanal ajal lauamänge ja millistest materjalidest neid tehti? Mis ajast on pärit male ja kabe, täringumängud, puzzled? Moodustame võistkonnad ja mängime muuseumi mänguasja-piltidega lauamängu. Otsime üles muuseumis asuvad lauamängud, uudistame näitust “100 aasta mängud”.  Iga laps valmistab oma lauamängu, kaunistab mängunupud, täringu saab koju kaasa. Eeldab trükitähtede vähest lugemisoskust.
Vanus: alates 5.-st eluaastast / Hind: 4 €
Kestus: kuni 90 min

    

RAAMATUGA SÕBRAKS  Tallinna Linnamuuseumis Vene tn 17

Mis teeb ühe raamatu eriliseks?  Kuidas õppisid lapsed lugema-kirjutama 500 aastat tagasi. Milliseid raamatuid tehti lastele vanasti. Tutvume näidetega sõjaeelse Eesti vabariigi ajast ja laste ema-isa lapsepõlvest. Otsime üles end muuseumisse  ära peitnud tuntud muinasjututegelased, kel igaühel on kaasas üks täht. Tähed õiges järjekorras kokku ladudes, saame teada ühe väga olulise raamatu nime.  Lõpetuseks kuulame väikest vigurijuttu ning meisterdame toreda mängulise järjehoidja.
Vanus: alates 4.-st eluaastast / Hind: 4 €
Kestus: 60 min

   

ARMAS SÕBER KAISUKARU saab tellida lasteaeda, etteteatamine 2 nädalat

Millised nägid välja mängukarud vanasti? Kui pikk on kaisukaru ajalugu ja kuidas kõlab Teddy karu legend. Saame tuttavaks vanade ja väärikate muuseumikarudega, uurime, mis nende nimed on. Iga laps leiab muuseumikarude hulgast endale ühe ajutise kaisusõbra, kellele samuti mõtleb nime. Saame tuttavaks  kuulsamate mängukarudega Eestis ja maailmas (Mõmmi, Karu Lillekäpp, Winnie Pooh, Paddington, Uppo Nalle), vaatame karu-raamatuid. Õpime ära ühe karu-liisusalmi ja kuna karud on teada-tuntud maiasmokad, siis teeme ka ise suu magusaks.
Tunni lõpus meisterdame pulganuku v. liikuvate käppadega karukujulise järjehoidja.
Vanus: alates 4.-st eluaastast / Hind: 4 €
Kestus: 60 min