Korralda üritus

Muuseumis saab korraldada mitmesuguseid sündmusi ja tähistada meeleolukalt perekondlikke tähtpäevi. Muuseum aitab sisustada meeldejäävaid hetki!

 

Kalamaja muuseumi ruumirendi hinnad

Rendi toredaks ürituseks kööki, mis avaneb mõnusalt aeda!

  • Köök ja aed koos 50 € tund
  • Köök või aed eraldi 30 € tund

Väljaspool muuseumi lahtioleku aegu on rendihinnad kõrgemad.

 

Tule pea oma seltskonnaüritus Kalamaja elutoas või meie ägedas haridusruumis: 35–60 € tund. Kogu muuseumi saab rentida esmaspäeval ja teisipäeval, muudel aegadel kokkuleppel.

Kirjuta ja helista meile küsi pakkumist ning tule pea oma sündmus Kalamaja muuseumis: või 5309 9772.

 

SÜNNIPÄEV MUUSEUMIS

Pea oma sünnipäev koos Vana Toomaga!

Kalamajast on pärit Tallinna, võiks öelda et tuntuim mees Vana Toomas. Legendi järgi oli Tooma ja tema ema, kalamüüja Kala-Mai kodu just siin, Kalamajas. Sünnipäeval saab koos Vana Tooma ema Kala Maiga otsida heeringaid ja silke, avastada Kalamaja muuseumi ning mängida Vana Tooma lapsepõlvemänge. Iga laps saab vastavalt eelnevale kokkuleppele meisterdada koju kaasa kas Tooma või tema vuntsid.

Sünnipäeva hind 150 eurot (2 tundi): programm 15 lapsele, kestab 45 minutit kuni 1 tund ja ülejäänud aja saab muuseumi köögis omakeskis süüa ja iseseisvalt majaga tutvuda.

Sünnipäevaprogramm sobib 4–8 aastastele lastele.

Hind sisaldab programmi, ruumi kasutust, kus on olemas nõud söömiseks (taldrikud, tassid, kruusid, lusikad, klaasid, suuremad ja väiksemad serveerimisalused, tordilabidas, noad ja presskannud ning kiirkeedukann. Vajadusel saab kasutada pliiti ja ahju, kohapeal on ka suur külmkapp).

Broneeri sünnipäev:

          

 

TELLI LINNARETK!

Tähtpäeva tähistamiseks saad oma seltskonnale tellida meeleoluka linnaretke mööda Kalamaja tänavaid mitmetel eri marsruutidel ja teemadel:

  • Kilulinn Tallinn (UUS!)
  • Kalamaja lastetuur
  • Kalamaja linnaloomastiku tuur
  • Linnaretk mööda Kalamaja kadunud kilde
  • Kalamaja kummitustuur (soovi korral koos laternatega)
  • Kalamaja aastal 1927

Hind: 12 € täispilet, 10 € sooduspilet, 20 € perepilet
Grupi suurus: kuni 20

Sünnipäev Kalamaja tänavatel, Kalamaja lastetuur

Tuur tutvustab mängulisel teel Kalamaja ja Tallinna ajalugu. Kuidas on Kalamaja nime saanud? Millega on siin piirkonnas tegeletud? Mis iseloomustab Kalamaja maju? Milline oli ja on kohalike laste elu? Mängime ja mõistatame.

Enamus sünnipäevast toimub õues, riietuda vastavalt ilmale.

Sünnipäevaprogramm algab Kalamaja muuseumist (Kotzebue 16) ja kulgeb mööda lähedal asuvaid  Kalamaja tänavaid. Edasi saab pidu jätkuda Kalamaja muuseumi mõnusas köögis. Sobib 6–10 aastatele lastele. 

Sünnipäeva hind 150 eurot (2 tundi): programm 15 lapsele, kestab 45 minutit kuni 1 tund ja ülejäänud aja saab muuseumi köögis omakeskis süüa ja muuseumiga iseseisvalt tutvuda. Hind sisaldab programmi, ruumi kasutust, kus on olemas nõud söömiseks (taldrikud, tassid, kruusid, lusikad, klaasid, suuremad ja väiksemad serveerimisalused, tordilabidas, noad ja presskannud ja kiirkeedukann. Vajadusel saab kasutada pliiti ja ahju, kohapeal on ka suur külmkapp).

Broneeri sünnipäev:

UUS: Kilulinn Tallinn

Tallinna kilu lugu on niisama värvikas kui meie mere kalad. Tallinnas vürtsitatud kilud olid üle ilma kuulsad, tuntuimad Tallinnas tegutsenud kilusoolamise ettevõtted olid Feodor Malahhovi, Rudolf Andersoni, Vassili Demini, Eva Behri ja J. M. Leesmanni kalatööstused, mis kõik pälvisid toiduainetevõistlustel väikeseid või suuri hõbe- ja kuldaurahasid.

Tuuril käiakse läbi peamised kalatööstuste asukohad Kalamajas. Kuuleme, millal hakati Tallinnas vürtsikilusid valmistama, kus asusid Tallinna suuremad ja tuntumad kalatööstused enne Teist maailmasõda, missugused on olnud kilukarbi siluetid läbi ajaloo ja millest koosneb vürtsikilu retsept. Ekskursioon lõpeb loomulikult kiluvõileivaga!

Rännak algab Energia avastuskeskuse eest (Põhja pst 29), lõpeb Kalamaja muuseumis (Kotzebue 16) ja kestab 1,5 tundi.

Kalamaja lastetuur

Tutvume mängulisel teel Kalamaja ja Tallinna ajalooga. Kuidas on Kalamaja nime saanud? Millega on siin piirkonnas tegeletud? Mis iseloomustab Kalamaja arhitektuuri? Milline oli ja on kohalike laste elu?

Algus Kalamaja muuseumi eest (Kotzebue 16). Tuur sobib kogu perele ja kestab u 1,5 tundi.

     

Kalamaja linnaloomastiku tuur

Tutvume linnaloodusega meie ümber, õpime seda hindama ja hoidma. Millised loomad ja linnud elavad Kalamajas (ja Tallinnas)? Kas tunneme oma aias pesitsevaid loomi-linde? Kas Kalamaja on linnaloodusele hea koht ning kuidas saame ise kodulinna loodust hoida?

Märksõnad: õuesõpe, linnaloodus, linnaloomastik, loodushoid, keskkonnateadlikkus.

Algus Kalamaja muuseumi eest (Kotzebue 16). Tuur sobib kogu perele ja kestab u 1,5 tundi.

Linnaretk mööda Kalamaja kadunud kilde

Rännak kulgeb mööda välinäituse fotostendide asupaiku: Vana-Kalamaja 7, Malmi 8, Valgevase 14, Kalju 7, Kalju 2/Soo 31, Soo 42, Uus-Kalamaja 9, Kungla 53, Noole 5, Köie 5, Köie 1a, Soo 11. Stende Kungla 13, Tõllu 7. Võib avastada hiljem ka omal käel. Kuuleme muuseumiga jagatud lugusid siinsest eluolust ja juhtumistest nii sõjaeelse vabariigi kui nõukogude ajal. Samuti saab näha perealbumite fotosid , mis näitusele ei mahtunud.

Algus Kalamaja muuseumi eest (Kotzebue 16). Retk sobib kogu perele ja kestab 1,52 tundi.

Kalamaja kummitustuur

Kas Kalamajas kummitab? Millised on kõige hirmutavamad ja õõvastavamad paigad? Millised lood-legendid pärinevad ja on seotud Kalamajaga? Nii mõnigi tõestisündinud lugu on kogutud eakatelt kalamajakatelt.

Algus Kalamaja muuseumi eest (Kotzebue 16), lõpp Kalamaja kalmistupargis. Tuur sobib kogu perele ja kestab u 1,5 tundi.

 

 

Kalamaja aastal 1927

Linnaretkel suundume Kalamaja tänavatele möödunudsügisese välinäituse “Kuhu ühtegi päikesekiirt ei paista” radadele. Tutvume fotoreporteri Hans Soosaare 1920. aastatel jäädvustatud pildiseeriaga Põhja-Tallinna kasinatest korterioludest ja teeme ajarännaku 90 aasta tagusesse argiellu. Milline oli eluolu keldrikorterites? Mis vaevas ja rõõmustas tolleaegseid Kalamaja elanikke?

Algus Kalamaja muuseumi eest (Kotzebue 16). Tuur sobib kogu perele, kestab umbes tunni.

Kalamaja kunsti ja pajatuste uhhaa

Kohaliku elu-olu eksperdid ja Pseudo Toursi uudishimulikud tänavakunsti giidid on kokku pannud Kalamaja kunsti tuuri lugudest ja tänavakunstist läbipõimunud teekonna, Kalamaja kunsti ja pajatuste uhhaa. Kuulda saab aegadetaguseid lugusid, mida seotakse tänase Kalamaja eluga. Näiteks kohtume vannis kümbleva kalaga, ronime Linnahalli katusele ja vaatleme tänavakunstiteost mere ja maa piiril. Kui see pole kalamajalik, mis siis üldse on?

Alustame Kalamaja muuseumi eest (asukoht kaardil), kulgeme üle Linnahalli ning tuuri lõpetame ägedas baaris, kus tuuritajatele on esimene jook erihinnaga!

Keeled: inglise, eesti, vene
Aeg: 2 tundi

Vaata lähemalt ja telli tuur: https://www.pseudotours.com/et/tanavakunsti-ekskursioonid-tallinnas/

       

Vanalinna kanalisatsioonikaevude luugid

Miljonid turistid on käinud Tallinna keskaegses vanalinnas ning neile pole kunagi räägitud kanalisatsioonikaevuluukidest. Ometi on ajaloost teada mitmeid sellesuunalisi ponnistusi. Näiteks suunasid Mihkli kloostri nunnad juba 1422. aastal oma solgivee linna kaitsekraavi. Ainus, kellele neil tookord kanalisatsiooniteemadel kõnelda õnnestus, oli Tallinna foogt. Foogt kuulas vagad naisterahvad ära ja nõudis, et nad edaspidi siiski valaksid oma solgi lihtsalt tänavale. Siinkohal haarame selle nunnade käest tookord pudenenud tungla ning üritame uuesti hakata rääkima vanalinna kanalisatsioonist. Võtame vaatluse alla 10 kanalisatsioonikaevu luuki, mis asuvad marsruudil Nunne tänavast Raekoja platsini.

 

Kalamaja kanalisatsioonikaevude luugid

Ekskursioon on pühendatud emaileeritud lauanõude tootja ning pioneer-tüüpi pliidi väljatöötaja Karl Graudini 140. sünniaastapäevale. Linnaretkel saab üht ehtsat Graudini firma kanalisatsiooniluuki ka oma silmaga näha. Ekskursiooni eesmärk on nähtavale tuua neid linnaruumi elemente, mida me tavaliselt tähele ei pane. Ometi jutustavad need omal vaiksel moel meile lugusid vanadest aegadest, on ka üllatuslikul kombel omavahel dialoogis ja pakuvad oma paljuütleva ning kannatliku vaikeluga kontrasti meie igapäevasele toimetamisele. 2,5 km pikkusel jalutuskäigul vaadeldakse kaheksat kaevuluuki, ühte elektriposti, ühte maja ning ühte tänavakunsti taiest.

1,5 tunnist retke juhib Kalamaja elanik, kanalisatsioonikaevuluukide huviline Andres Siplane.

 

Võta meiega julgesti ühendust: või 5309 9772.

Kui sa siit sobival teemal retke ei leidnud, oleme valmis ka uuteks väljakutseteks! Soovitame ka meie partnerite ja sõpradega koos välja töötatud tuure. Kopli Ja Kalamaja–Kopli retki soovitame tellida meie healt partnerilt ja muuseumisõbralt Koplikandi matkadelt: http://koplikant.wordpress.com/