Haridus

Fotomuuseumis toimub põnevaid muuseumitunde igale fotohuvilisele, koolieast täiskasvanuteni.

MUUSEUMITUNDIDE HIND ON 4 € OSALEJA KOHTA.

SOODUS! BRONEERIDES KORRAGA SAMALE KLASSILE/RÜHMALE VÄHEMALT KOLM
MUUSEUMITUNDI ÕPPEAASTA JOOKSUL, ON IGA MUUSEUMITUNNI HIND 3 €
OSALEJA KOHTA. SOODUSTUSE ALUSE ANNAB KÜLASTUSKAART, MILLE SAATE
ESIMESEL TUNNIL MUUSEUMI KASSAST.

Info ja tellimine: foto@linnamuuseum.ee, tel: +372 644 8767

 

UUS! “Fotod raudse eesriide tagant” 

2018. aasta sügisel avatud uue aastanäituse  „STODOM. Tähekombinatsioon, mis muutis Eesti fotograafiat” põhjal koostatud muuseumitund. Tunnis käsitletakse tuntud 60.-70. aastate kunstfotograafia rühmituse tööde ja tegemiste põhjal üldisemalt fotograafide ja kunstnike elu Nõukogude Eestis.

Teema sobib eelkõige II, III vanuseastmele, gümnaasiumile ja täiskasvanutele. Muuseumitundi korraldatakse gruppidele, hind 4 EUR osaleja kohta.

Tsüanotüüpia

Tsüanotüüpia on fotomenetlusprotsess, kus kujutis ilmutatakse paberile rauasisaldusega kemikaalide ning UV valguse koostöös. Tulemuseks on valgete joontega kujutis sinisel taustal. Protsessi leiutas teadlane söör John Herschel 1842. aastal. Praktiseerima hakkas seda aga esimesena Anna Atkins, keda loetakse ka maailma esimeseks naisfotograafiks. Kuigi tegu on ühe maailma vanima fototegemise viisiga, saab seda edukalt ühendada ka tänapäevase tehnoloogiaga.
Soovi korral saab osaleja kasutada mõnda enda pildistatud pilti paberile kopeerimiseks, sel juhul palume foto printida m/v negatiivis kuni A5 formaadis printerikilele ning see töötuppa kaasa võtta.

Teema sobib kõigile. Töötuba korraldatakse gruppidele, hind 4 EUR osaleja kohta.

 

 

 

 

 

kaamerad_voldik (1)Põnevad pildimasinad camera obscurast iPhone‘ni

Tutvume vanade kaamerate ekspositsiooniga ja saame teada huvitavaid fakte fotoajaloost. Vaatame, kuidas töötab Eesti kõige suurem kaamera. Võtame lahti ühe vana kaamera ja uurime millistest põhilistest osadest koosneb fotokaamera. Tund lõppeb viktoriiniga.

Teema sobib eelkõige vanemale koolieale ja täiskasvanutele. Muuseumitundi korraldatakse gruppidele, hind 4 EUR osaleja kohta.

 

Camera obscura meistriklassCamera obscura

Räägime ajast enne fotograafia leiutamist. Saame teada, kuidas kuulsad maalikunstnikud enne fotograafiat kasutasid maalimisel fotoaparaadi laadseid seadmeid, et lihtsustada perspektiivi kujutamist. Iga programmis osaleja ehitab endale camera obscura ja saab tuttavaks optika ühe põhilise reegliga.

Teema sobib koolieale ja täiskasvanutele.. Töötuba korraldatakse gruppidele, hind 4 EUR osaleja kohta.

 

Kas raevanglas kummitab

Tutvustame ainulaadset hoonet Tallinna linnapildis otsimismängu abil. Juttu tuleb hoone arhitektuurist, maja algsest funktsioonist ning tema käekäigust läbi sajandite. Räägitakse ka õigusemõistmisest keskaegses Tallinnas ning rae ja raevangla koostööst.

Teema sobib koolieale ja täiskasvanutele. Muuseumitundi korraldatakse gruppidele, hind 4 EUR osaleja kohta.

Info ja tellimine: foto@linnamuuseum.ee, tel +372 644 8767