Muuseumist

MEIE MISSIOON

Lastemuuseumi põhieesmärk on muuta maailma paremaks paigaks, et kõigil elusolendeil ning loodusel oleks hea elada, olles ise suurepäraseks eeskujuks. Selleks …

  • anname headust ja empaatiat kaasa igaühele, kes meile külla tuleb, ning usume, et külastaja kasvatab headust, hoolimist, empaatiat edasi igal pool, kuhu ta läheb;
  • oleme rõõmuga lastele ja peredele kohtumispaigaks, kus veeta koos lõbusaid hetki, jagada jäägitut tähelepanu ning areneda koos läbi hariva mängu;
  • oleme orienteeritud loovusele, koostööle, keskkonnahoiule, kultuurile ja arengule – ja seda kõike läbi rõõmu prisma;
  • anname lasteaia ja kooli I astmele muuseumiharidust, mis toetab loovust, iseseisvat mõtlemist, koostööoskust, empaatia arengut, tundetarkust, sotsiaalseid ja emotsionaalseid oskusi ning ennetab kiusamist.

MEIE VISIOON

Aastaks 2028 oleme Eesti perede seas tuntud ja armastatud kohtumispaik, mis pakub värvikaid elamusi ning arendavaid mängulisi tegevusi igas vanuses lastega peredele. Oleme oma keskkonnasäästliku tegutsemisviisiga pälvinud Rohelise muuseumi tunnustuse ning pakume Muraka märgisega läbimõeldud ja kvaliteetseid, õppekavaga kooskõlas haridusprogramme. Lastemuuseum võõrustab mitmekülgseid huvitegevusi ning korraldab sisukaid pereüritusi.

 

MUUSEUMI AJALOOST

1937 Kadrioru Lastepargi peahooneks ehitatud värvikas muuseumis on lastele ja peredele loodud mänguline keskkond, kus kogeda ja õppida. Lapsed saavad ekspositsioonis olevate esemetega mängida ja pea kõike katsuda.

Lastemuuseum Miiamillla asub 1937 a valminud Kadrioru Lastepargi peahoones

Kadrioru Lastemuuseumi majas saab korraldada suurepäraseid lasteüritusi ja laste sünnipäevi. Koolide ja lasteaedade jaoks pakub muuseum hea võimaluse täiendada teadmisi mitteformaalse õppimise kaudu.

Tallinna Linnamuuseumi kooseisu kuuluv muuseum asub Kadriorus Koidula tänav 21c majas, mis ehitati aastatel 1936–1937 Alar Kotli ja Villem Seidra projekti järgi Kadrioru Lastepargi peahooneks.
Hoone võeti 2003. aastal muinsuskaitse alla ning renoveeriti aastatel 2007–2009 muuseumi tarbeks.

 

 

PÜSIEKSPOSITSIOON