Valmistume Kalamaja päevadeks. 16. septembril ootame kogukonnarännakule Põhja-Tallinna kogukonnamajja

Toetame Kalamaja kogukonna arengut!

1. augustil 2024 toimus Kalamaja muuseumis Kalamaja aktiivi kokkusaamine. Kokkusaamise initsiaatoriks oli Kalamaja päevade projektijuht 2024 Katrin Aedma. Teiste hulgas osalesid arutelul Kalamaja muuseumi, Telliskivi seltsi ja Põhja-Tallinna LOV esindajad.

Arutleti teemal, mis võiks olla Kalamajas kogukonda liitvad ühised arusaamised, uskumused ja tegevused. Milline on üks kalamajakas? Milliseid naabreid me soovime? Kuidas peaks käituma ja millest lähtuma Kalamaja ettevõte ja asutus, millistest põhimõtetest lähtuma kinnisvara arendajad, et toetada Kalamaja vaimu ja luua väärtusi, mis tõstavad Kalamaja, kui elukeskkonna väärtust.

Tekkis küsimus, kuidas Kalamaja vaim, mis on piirkonna arenguga kaduma läinud, uuesti ülesse leida ja sõnastada. Millised on Kalamaja sümbolid? Hümn? Maskott? Logo? Märgis? Slogan, mis kirjeldab ja liidab Kalamaja kogukonda? Soov on koos kõigi kalamajakatega sõnastada Kalamaja kuvandi (imago) pilt ja arutleda, kuidas Kalamaja aasta suurim pidu, kogukonnafestival Kalamaja päevad järgmisel aastal koostöös veelgi toredamalt korraldada.

? Milline on ideaalne kalamajakas?

? Mis teda iseloomustab?

? Kas Sina ise vastad neile karakteristikutele?

Lepiti kokku, et viiakse läbi küsitlus, mis aitab mõista kalamajakate ootusi piirkonna elukeskkonna ja Kalamaja päevade osas.

Info jagamise kohaks on eelkõige FB grupp Kalamaja, Kalamaja muuseum ja Põhja-Tallinna Valitsus.

Küsitlused viiakse läbi augustis – septembris 2024.

Küsitluse avamiseks ja vastamiseks klikka palun siia: https://forms.gle/9ztVm5dANrqfWpFc8

Järgmised olulised kohtumiste kuupäevad, mis on juba kokku lepitud, on 16 september, 16 oktoober 2024 ja 23 aprill 2025. Oodatud on kõik, kes peavad end Kalamaja kogukonna liikmeks – inimesed, kes Kalamajas elavad, kellel on siin ettevõtted, asutused ja kes on huvitatud ise panustama, et Kalamaja oleks tore, sõbralik ja turvaline elukeskkond.

Osalemiseks on vajalik on eelregistreerimine. Täpsem info Kalamaja FB grupis umbes nädal enne sündmusi.

Kuupäevad ja asukoha saab aga kohe kalendrisse lisada.

Põhja-Tallinna kogukonnamajas toimub:

1. septembril kell 10.00 – 18.00 kogukonna arvamusrännak. Teemaks, kuidas koostöös korraldatud kogukonnafestivali abil kogukonda liita. Arutleme Kalamaja päevade ja Kalamaja kogukonna teemadel.  Registreerumine sündmusele on avatud kuni 10.september või kuni kohti jätkub siin: https://forms.gle/craH4wuBZTTw7gbm7

Kalamaja muuseumis toimuvad:

1. oktoobril 2024 17.00 – 19.00 Kalamaja päevade mõttetalgud, kuhu on oodatud kõik Kalamaja kogukonna liikmed sh piirkonna suurimad arendajad, koolid, lasteaiad jt oluliste asutuste esindajad. Arutleme kogukonna liikmetega kogukonnafestivali plusse ja miinuseid et leida võimalikud viisid parima kogukonnafestivali läbiviimiseks. Kutsume inimesi liituma Kalamaja (Telliskivi) seltsiga. Vähemalt 20 inimest.

1. aprill 2025 17.00 – 19.00 Kalamaja päevade meeskonna mõttetalgud

Kutsume teid kõiki koos looma toredaid Kalamaja kogukonna päevi!