Kummitustuur NEITSITORNIST

1930. aastatel oli Tallinnas moes paranormaalsete nähtuste uurimine

Neljapäeval, 12. novembril
Õhtune retk saab alguse Taani kuninga aias, Neitsitornist kell 17.30

Kiek in de Köki kindlustustemuuseumi elamustuuril saab lähemalt uurida kurikuulsa kummituste kantsi seletamatuid juhtumeid ja legende, aga ka tõsilugusid, mida siinsete kaitsetornide ja salapäraste maa-aluste käikudega juba sajandeid on seostatud​​​​​​​.

Õhtune retk saab alguse Taani kuninga aias, Neitsitornist kell 17.30. Edasi ronime Tallitorni, väisame Väravatorni, läbime Neitsitorni ja jõuame Kiek in de Köki suurtükitorni. Seejärel laskume ka maa alla salapärastesse bastionikäikudesse.

NB! Lühikese jala väravatornis tutvume näitusega  “Metapsüühiline Tallinn”.
Väravatorn on üks Tallinna tuntumaid kummitustorne, kus end korduvalt ilmutanud viirastusmunk, kannatust väljendava ilmega mungarüüs mees.

1930. aastatel oli Tallinnas paranormaalsete nähtuste uurimine moes, tegutsesid vastavad seltsid ja ühingud, ajalehed avaldasid teateid seanssidest meediumidega. Näitus põhineb Eesti Metapsüühilise Seltsi arhiivi materjalidel ning tutvustab fotode põhjal seltsi tegevust. Näitusel saab teada, mida ennustas tuntud meedium Mai Kalamees Eestile aastaks 2000, kuidas kirjeldas ta Pirita kloostri elu enne selle hävingut ning milline oli viirastusmunga sõnum oma kaasaegsetele.

Näitusel saab näha ka 1994. aastal valminud filmi “Tallinna kummitusmajad” (Eesti Telefilm).

Neitsitorn tutvustab kohvikukultuuri ajaluguJalutuskäik kestab kuni poolteist tundi, osalemine piletiga.

Kummituste tuur on leitav kodulehel ja ka Piletilevis  12.11

PILET SOETA PILETILEVIST

Täispilet 9 €
Sooduspilet 6 € (õpilased, pensionärid)

Perepilet 20€