15. oktoobril
MUUSEUMIMUUSIKA:
põnev kantri-folk ansambel Lovely Beats
Kontserdid on tasuta. Kohtade arv piiratud; eelregistreerimine Fienta platvormi kaudu.
Kontserdisarja toetab Eesti Kultuurkapital ja Tallinna linn.
Tallinna mälu aasta kontserdisari on pühendatud Tallinna Linnamuuseumi 85. sünnipäevale.
Kontsertide algus kell 19.00.
Põnev kantri-folk ansambel
LOVELY BEATS
15. oktoobril 2022 kell 19.00 Tallinna vene muuseumis.
Duo sündis 2016. aastal Daana Teekeli ja Helerin Oksa ideest hakata üheskoos avastama eri maade rahvamuusika piire viiulite ja lauluga. Bändi muusika varieerub maalähedastest spirituaalidest jalga tatsuma paneva tantsulise rahvamuusikani. Rütmikas, mõnus ja hinge soojendav – need on Lovely Beats’i kõige paremini kirjeldavad märksõnad. Kooseisuga on lisandunud ka kitarrist Joosep Serva. Ansambel on esinenud mitmetel üritustel üle Eesti (Hiiu Folk, Harku Kultuurifestival, Järvakandi ja Kalamaja kohvikute päevad, GLS Eesti juhtimiskonverents jpt).
Daana Teekel (viiul, vokaal) on eesti viiuldaja, kelle isapoolsed juured on Aafrikas, Kongos. Ta alustas viiuliõpinguid Nõmme Muusikakoolis 8-aastasena. 2013 lõpetas ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias magistriõppe klassikalise viiuli erialal professor Urmas Vulbi juures ja on end täiendanud Hollandis (Utrecht Conservatorium). Alates 2013. aastast on ta tegev kammermuusikuna viiuli-oreli duos Kristina Vilotševaga. Peale selle lööb kaasa ansamblites Lovely Beats ja Violina. Daana töötab laste viiuli- ja muusikaõpetajana.
Joosep Serva (kitarr, vokaal) on õppinud Tallinna Ülikoolis ning omandanud seal psühholoogia eriala bakalaureusekraadi. Hetkel õpib Georg Otsa nimelises muusikakoolis metsasarve. Joosep on töötanud koolis kitarriõpetajana ning teinud kaasa mitmes ansamblis, praegu on Joosep tegev mitmes orkestris.
Helerin Oksa asemel on seekord Hanna-Liis Lao (flööt, torupill) ja sestap on ilmselgelt ka ansambli kõla sel õhtul tavapärasest pisut erinev.
Olgu ära märgutud ka bändi püsiliige Helerin Oksa (viiul, vokaal), keda sedapuhku asendab küll Hanna-Liis. Helerin on omandanud magistrikraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias viiuli interpretatsiooni erialal. Alates 2014. aastast on ta viiuli- ja muusikaõpetaja. Helerin esineb aktiivselt koos kitarrist Mirjam Kivisillaga, musitseerib ka ansamblis Trio Con Amore, osaleb mitmete orkestrite koosseisudes (Collegium Consonante jt) ning juhatab Mosaiik koguduse Gospelkoori.
Eriline jazz-folk-trio
REDEL RUUDUS
15. novembril kell 19.00 Tallinna linnaelumuuseumis (Vene 17)
Ansambli pōhipillideks on vibrafon ja marimba, mille seob üheks tervikuks lauluhääl. Laulja ja kitarrimängija Mirjam Kivisild toob oma kauni vokaali ja suurepärase diktsiooniga laulude sisu ühtaegu jõuliselt ja õrnalt esile. Ansambli juht Aleksandra Kremenetski mängib vibrafoni, trumme, perkussiooni ja on suurelt osalt trio muusikalise materjali arranžeerija ja komponeerija. Pianist ja löökpillimängija Valeria Jagudina musitseerib marimbal ning lisab erinevaid värve ka teiste pillidega.
Ansambel Redel Ruudus on andnud välja kaks albumit “Maa ja Taevas” (2016) ning “Immaanuel” (2022). Viimane on jõululapsele pühendatud kogumik, mis sisaldab värskelt kõlavaid jõululugusid, igavikulisi eesti ja heebreakeelseid rahvalaule, omaloomingut ning Bachi ja Shemeri palasid. Kontserdil kõlab lugusid mōlemalt helikandjalt.
Mirjam Kivisild (laul)
Aleksandra Kremenetski (vibrafon, löökpillid, sündibass)
Valeria Jagudina (marimba, löökpillid)
Kuulamist:
Varem toimunud kontserdid
Ooperi- ja kammermuusika Peeter I majas
15. septembril 2022
Andrei Bogatsh alustas lauluõpinguid Georg Otsa nim. Tallinna Muusikakoolis. Õppis eraviisiliselt laulmist Eda Zahharova juhendamisel ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prof. Mati Palmi lauluklassis. Hetkel õpib Giuseppe Verdi nim. Milaano Konservatooriumis prof. Christina Rubini lauluklassis. Osalenud mitmetel rahvusvahelistel konkurssidel ja pälvinud auhindu ning preemiaid.
Ksenia Rossar õppis Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistratuuris prof. Eva Märtson-Wilsoni lauluklassis. Esinenud kontsertidel ja festivalidel Eestis, Lätis, Venemaal, Itaalias ja Saksamaal.
Auli Teppo alustas muusikaõpinguid Aruküla Huvialakeskuses “Pääsulind” ning jätkas Tallinna Muusikakeskkoolis õpetaja Martti Raide juhendamisel. 2017. aasta kevadeks omandas ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias bakalaureusekraadi prof. Peep Lassmanni juhendamisel. Auli on osalenud ja pälvinud tunnustust mitmetel vabariiklikel ja rahvusvahelistel konkurssidel.
Hortus Musicus Tallinna linnaelumuuseumis
6. aprillil 2022
Pika ja kireva ajalooga kaupmehemajas (Vene tn 17) esines Hortus Musicus kavaga “Renessanssmosaiik”.
Laikrete perebänd Miiamilla lastemuuseumis
15. mail 2022
Laikrete pere ise tutvustab end nii: „Oleme täiesti tavaline Eestimaa perekond, kellele on antud and – muusika. Igaühele meist erinevat moodi – kes loob, kes arranžeerib, kes salvestab, kes mängib erinevaid pille, kes laulab. Kokku moodustab see terviku, meie puhul Laikrete perebändi. Oleme enda päris elu pannud muusikasse. Kõlavad laulud rõõmude, murede, naljade ja läbielamistega erinevate pillide saatel, mida oleme aastaid usinasti õppinud. Meid rõõmustab, kui kutsute meid esinema erinevatesse Eestimaa paikadesse. Tegutseme 2016. aasta detsembrist ja iga esinemiskutse on andnud põhjust midagi uut ja huvitavat juurde õppida.“.
Pärimusmuusik Triinu Taul Kalamaja muuseumis
15. juunil 2022
Triinu Taul on ainulaadne laulja, muusik, pärimusmuusik, muusika looja, multiinstrumentalist. Triinu omab tugevat sidet oma juurte ja loodusega. Tema improvisatsiooniline laul on alati kordumatu, selle kõlas peegeldub ürgsete loodusrahvaste teadvus ning müstilised dimensioonid. Triinu muusikaline looming on lihtne, sügav ja puudutav, inspireeritut elu olemusest, ilust ja valust. See on hetk, kus vaikib meel ja rahunevad mõtted, et leida end lähemal oma loomulikule olemusele ja olemisele. Triinu mängib erinevaid rahvapille ning laulab samuti regilaulu vormis laule, millele lihtne kaasa laulda. Ta on läbi ajaloo osalenud mitmetes muusikalistes koosseisudes ja projektides. Jaganud oma muusikat nii kodumaal kui välismaal. Hetkel on naine pühendunud ja süvenenud järjest enam muusika algupärasse ja tervendavasse jõusse.