1.03 Kirjanduslik SALONGIÕHTU
Marina Dunajevaga

1. märtsil kell 17.30 toimub Tallinna vene muuseumis sarjas “Nottbeckide juures” kirjanduslik salongiõhtu Marina Dunajevaga. Vestlus toimub vene keeles, luulet loetakse nii eesti kui vene keeles.

Omaaegne noor kirjandusrühmitus Siuru kinnitas oma lipukirjas, et nende ainus edasiviiv jõud on loomerõõm.

Selle salongiõhtu pühendame kevade hakul eesti luuletajate loomingule ning nende kuulsate autorite teostele, kes on elanud Eestis ja kirjutanud vene keeles.

 

On ju kevad romantiliste tunnete ja elurõõmu ärkamise aeg! See on aeg, mil tahaks lugeda luuletusi, pühendada imekauneid ridu oma armsatele! Räägime eesti kirjandusest, luulest  ja Eesti 20. sajandi alguse kirjandusrühmitustest.

Millal kirjutati esimene eestikeelne luuletus? Kes Eesti poeetidest oli nomineeritud Nobeli kirjanduspreemiale? Meenutame Siuru andekat muusat Marie Underit ja tema tõlkeid Boriss Pasternaki ja Anna Ahmatova luuletustest. Loeme Underi luuletusi Igor Severjanini tõlkes kogumikust „Eelõitseng“ ning kuulame Juhan Liivi, Johannes Semperi ja David Samoilovi värssidele loodud laule.

Tallinna Vene Muuseumi õdusas õhkkonnas on igaühel võimalus deklameerida oma eesti poeetide meelisluulet vene või eesti keeles. Soovijad võivad kaasa võtta luulekogu!

Kutsume kõiki poeesiakontserdile! Ja andku kevad kõigile inspiratsiooni!

 

Tallinna vene muuseum, Pikk 29a
1. märtsil kell 17.30
Hind: 5€/7€ 
Osta pilet Fientas

Foto: “Siuru” Grupipilt ateljees, 1917. Fotograafid Parikased, Tallinna Linnamuuseum

Foto: Näitus, EW – sogasest veest püütud kala. Siuru tuba, Mäe, Aarne. Virumaa Muuseumid SA