„Dialoogid kunstnikuga: Kuzja Zverevi maalid ja graafika“ Tallinna vene muuseumis

Näitus „Dialoogid kunstnikuga: Kuzja Zverevi maalid ja graafika“ Tallinna vene muuseumis (Pikk 29a) esitleb Narva kunstniku Vladislav Kuznetsovi (1961), kunstnikunimega Kuzja Zverev, mitme aasta töid.

Kuzja Zverevi looming, nagu kunstnikunimes kajastuv sõnamäng, tugineb kontrastidele: lihtsate ja naiivsete kujundite kaudu käsitletakse keerukaid filosoofilisi küsimusi ja teemasid. Mis on kunsti teenimine? Kus on piir hea ja kurja, jõu ja nõrkuse, andekuse ja pahe vahel?

Vaataja ette astub Kuzja Zverev kui groteskimeister, kes ilmutab end kord hapra poisikesena tõukerattal, kord tagaotsitava ja püüdmatu Pokemoni kujul, vahel pätipoisina, kuid alati vahetu ja maailmale avatuna.

Väljapanek peegeldab Kuzja Zverevi loomingu erinevaid etappe: dialoogist mineviku meistritega kuni dialoogideni ümbritseva maailma, vaataja ja iseenda, kunstniku alter ego’ga.

Eksponeeritud tööd on valminud mitmes tehnikas ja stiilis, teostatud nii puidul, lõuendil kui ka paberil. Töid saadavad lühikesed seletused või pikad tekstid – luuletused, lood, mõistukõned – mis kõlavad väga erinevalt, nagu mitme inimese kõnelus, nagu dialoog, kuhu on kaasatud ka kunstnik. Ent verbaalne on üksnes sissejuhatus põhilisse – kunstniku grotesksesse ja mitmetasandilisse visuaalse teksti maailma.

Näituse kuraator on Maria Smorževskihh-Smirnova.

Näitus on külastajatele avatud alates 17. jaanuarist kuni 20. augustini 2019.