Ekskursioon „Kinost paleeni.
Arhitekt Aleksandr Wladovsky Tallinn“

Arhitekt Aleksandr Wladovsky tegevus hõlmas Eestis mitmeid maakondi, kuid tema loomingu põhiosa leiab pealinnast, kuhu ta kolis 1920. aastate alguses. Oma töös kasutas ta laia stiilide spektrit – neoklassitsismist juugendini. Mõned Wladovsky kavandatud hooned pälvisid kaasaegsete kahemõttelise vastuvõtu, kuid tänaseks on need saanud Tallinna linnaruumi lahutamatuks osaks, näiteks kortermaja aadressil Pärnu mnt 28 ja hulk elamuid Kadriorus (Narva mnt. maja 55 ja maja 57, Weizenbergi tn. maja 7 ja maja 11).

Näituse publikuprogrammis toimuvad ekskursioonid „Kinost paleeni. Arhitekt Aleksandr Wladovsky Tallinn“.

Ekskursiooni käigus tutvume lisaks hoonetele ka Wladovsky kujundatud interjööridega. Jalutuskäigu alguses tutvume kunagise restoran-kabaree „Dancing-Palace Gloria“ sisekujundusega (praegune Vene Teatri uus eksperimentaallava RING). Kahetunnine ekskursioon lõpeb Kadrioru lossi banketisaali luksuslikes interjöörides.
Tule ja avasta kodulinna ajalugu!

EKSKURSIOONID

Ekskursioon algab Vene Teatri fuajees (Vabaduse väljak 5).
Kadriorgu sõidame ühistranspordiga, sõiduõigus tuleb igal osalejal registreerida rohelise kaardiga või osta pilet.

pühapäeval, 14.05 kell 13.00 eesti keeles ja 13.30 vene keeles;

pühapäeval, 21.05 kell 13.00 eesti keeles ja 13.30 vene keeles.

Näitus on avatud 5.04.2023 kuni 10.03.2024.

Kadrioru pargipaviljoni kavand. Aleksandr Wladovsky akvarell aastast 1937 Andrei Ponomarjovi erakogust