„Hingelähedane sõna“. Tallinna vene muuseumi virtuaalnäitus
Algselt Tallinna vene muuseumis sündinud näitus „Hingelähedane sõna“ kujutab endast vene keelt kõnelevate Eesti inimeste sõnade atlast, mis peegeldab mitmeid kohalikus ühiskonnas toimunud ja toimuvaid protsesse.
See ainulaadne ajastu ja kultuuri jälg on jäädvustatud Eesti vene kogukonna emakeeles ja on väga ilmekaks eestivene identiteedi väljundiks. Sõnade kollektsioon on kogutud tihedas koostöös ülalmainitud kogukonna ja Tallinna vene muuseumiga. Sõnastik on näituse “Hingelähedane sõna” Tallinna vene muuseumis tulemus:
Sõnastik Slovarik (PDF 21Mb)
Täname abi eest sõnastiku koostamisel meie külastajaid ja muuseumisõpru, vabatahtlikke ja Loov Euroopa projekti „Agents of Change: Mediating Minorities“ osalejaid, kes
osalesid sõnade ja lugude kogumiskampaanias. Aitäh: Jelena Tšekulajeva, Lilia Zujeva, Riina Netsunsky, Tatjana Muravskaja, Merle Tank ja Johanna Rannula.
Koostajad: Lilia Zujeva, Julia Kornejeva, Irina Krivorukova
Tekst: Tallinna vene muuseumi külastajad, sõbrad ja vabatahtlikud, Lilia Zujeva
Sissejuhatus: Inna Adamson
Toimetaja: Maarja Valk
Tõlge: Tõlkebüroo Pangloss
Kujundaja: Olga Pekarskaja
Sõnakollektsioon: Tallinna Linnamuuseum
Väljaandja: Tallinna Linnamuuseum. Tallinna vene muuseum
© Tallinna Linnamuuseum, 2023
Raamatu väljaandmist toetasid: British Council (Briti Nõukogu) ja rahvusvaheline projekt „Agents of Change: Mediating Minorities”
12.01.2022 kuni 30.09.2022 oli Tanja Muravskaja näitus “Hingelähedane sõna” Tallinna vene muuseumis (Pikk 29a).
26.08-29.10.2023 saab näitust vaadata Narva kunstiresidentuuri (NART) ruumes. Loe lähemalt
“Hingelähedane sõna” Tallinna vene muuseumis on osa suurest projektist “Muuseumi laboratoorium”, mis tõstab esile muuseumi sotsiaalset rolli, kaasates publikut muuseumi kujundamisse. Näitus ja kaasnevad üritused toimuvad Loov Euroopa rahvusvahelise projekti “Muutuste loojad: vahendades vähemusi” raames.