Kevadised Kalamaja päevad otsivad uusi tegijaid! Tule plaani pidama 13.03 kl 18.00

Kevadised kohalikud asumipäevad otsivad tegijaid, nii uusi kui endisi entusiaste!
Senine suure tänavafestivali korraldaja sellisel kujul enam ei jätka, küll on ta aga nõus uusi korraldajaid nõustama. Saime väikeses ringis kokku 21. veebruaril, pidasime plaani, kuid uut projektijuhti meie hulgast kahjuks ei leidnud. Mõtted, mis kõlasid on kirjas allpool. Uus kokkusaamine toimub 13. märtsi õhtul.
Kutsume kolmapäeval, 13. märtsil kl 18.00 kohalikku väiksesse asumifestivali korraldamisse panustada soovijaid mõttetalgutele Kalamaja muuseumisse!

Kui Sul juba on planeeritud mõni tore ettevõtmine kuupäevadele 18.05 ja 19.05.2024, siis palun lisa oma info SIIA

Väiksemas endiste tegijate ja asumipäevade kunagiste algatajate ringis Telliskivi seltsi listis toimunud arutelust on jäänud kõlama, et valju hääle ja võimenduse ning suure lava ja laadaga festival on oma aja ära elanud ja tõukab kohalikke selleks ajaks oma kodukandist hoopis pagema. Soovime, et taaselustuks kohalike inimeste väikeste vaimukate ettevõtmistega kevadine nädalavahetus, mis meelitaks siia ka endisi kalamajakaid, kuid mitte suuri masse üle kogu linna.
Palun levita seda infot ka oma naabrite ja sõprade seas!
Peatse kohtumiseni!

Telliskivi seltsi listis seni kõlanud ettepanekutega saab tutvuda siin:

Kalamaja päevad 2024 18.-19. mai
Tagasi algusesse ja väiksema jalajälje juurde.
Pigem tänavakultuuri, urbanismi, subkultuuride üritus

Koosolek Kalamaja muuseumis 21. veebruaril kl 18.00

• Laupäeva kandva rolli võiks võtta kohalikud ettevõtjad, kes nagunii siin tegutsevad ja kujundavad Kalamaja nägu. Las korraldavad täpselt seda, mis neil pähe tuleb ja see on täitsa ok, et need on enamasti kantud majanduslikust huvist. Korraldaja kanda jääks ainult need üritused kokku koguda ja tegeleda teavituse ja võibolla ka väikesel määral turundusega.LAUPÄEV 18.05
  • Hommikuvõimlemised Kalarannas
  • Põhja-Tallinna LOV korraldab midagi mis nad ise arvavad Kotzebue platsil.
    Laupäeval on üleskutse kõigile Kalamajas etelda kus iganes kohas midagi, mille eest piletiraha ei küsita. Kalendri koondab LOV.
  • Kirbukas Kalamaja haljakul – Põhja-Tallinna linnaosavalitsus
  • Raamatuvahetus mõne tänava ääres, õueraamatukogus Salme juures?
  • Kalamaja segakoor esineb ja võtab ühislaulmisel eestlaulu
  • Pika laua pidu kl 19-23:
    tänavaäärsetest majadest inimesed ise toovad lauad-toolid
    Vana-Kalamaja tänaval?
    Salme tänaval?
  • Välikino – filmi näitamine kus?
    muuseumihoovis?
  • Kalamaja viktoriin Kus?
    Muuseumihoovis?
    Leelo kohvikus?
  • Kalamaja bussiekskursioon liikumisraskustega linnakodanikele
    MTÜ Meie Kalamaja poolt. Tasuta? Võib ka ju sümboolse tasu teha?
  • SRIK-i ja Majatohter
    Väike-Patarei 5 hoovis: permakultuuri teemad ja oleksime huvitatud vanast taaskasutatud ehitusmaterjalist midagi välja mõtlema, tee ise või aita kaasa vms.
  • Põõsaste jm taimede istutamine. Suur-Patarei ja Väike-Patarei nurgal,
    Taimekastid Vana-Kalamaja väljakul?
    kus veel?
    midagi võiks ajutiselt ette võtta ka tühermaaga Vabriku-Salme tn nurgal?

PÜHAPÄEV 19.05

• Hoovikohvikud, sh garaažimüügid jmt.  Kui keegi tahab midagi korralda sel ajal ka Kotzebue platsil, siis tehku, aga load annab nt muuseum või LOV.
    Sellisel juhul oleks kinnistupõhistel omaalgatustel kandev roll tagasi.
    Ja lihtsustuks nii korraldus kui ka rahastus.
  • Teoteatri hoovis etendus? kohvik?
  • Puude otsa ronimise õhtu õrnas teismeeas poistele
  • Taimede rohevahetus – kus? Taimekastide juures Vana-Kalamaja väljakul?
    Kalamaja ürdiaed?
  • Linnaruumimängude (no keks, pinks, õuemale, orienteerumine jne)
    Kalamaja muuseumi hoovis ja Vana-Kalamaja platsil?