Kui soovite, et muuseumi uudised jõuaksid otse Teie postkasti,
palun liituge muuseumi uudiste listiga.

Peetri maja ETV+ eetris

Peetri “vana palee” ETV+ eetris. Täname “Rabarberi” meeskonda toreda loo eest!

Vaata video siin …

Laste ja noorte muuseumidefestival “Avatud mänguväljad” 15.10–06.11.2016

Muuseumidevaheline festival „Avatud mänguväljad“ leiab aset kord aastas, sügisesel koolivaheajal. Festivali moto “Avasta muuseume mängides!” vihjab mängulisele elamusele muuseumides.

2016. a toimub festivali põhiprogramm “MERE LOOD” ehk mängujuhisega muuseumide, külastuskeskuste ja raamatukogude avastamine 15.10 – 06.11 Tallinnas, Tartus, Haapsalus ning nende linnade piirkonnas. Festivali ajal on põhiprogrammis osalevates muuseumides kasutusel mängujuhised, mis suunavad läbi tegevuste ja mängude näitusi avastama. Muuseumid on ühinenud mänguväljadeks ning igale mänguväljale vastab oma alateema ja tinglik vanuseaste. Tuleb vaid üles leida need muuseumid, kus sinule sobiva raskusastmega mängujuhised sind ootamas on ning jälgida, millal saab muuseumisse minna. Kõige uudishimulikumatel on võimalik avardada oma mänguvälja veel teistesse linnadessegi — kas Tartusse, Haapsalusse või Tallinna.

Väiksemad lapsed on oodatud koos täiskasvanud saatjaga, olgu see kas ema, isa, vanaema, vanaisa või hoopis linnalaagri juhendaja. Suuremad lapsed saavad tulla ka omapäi, koos sõpradega. Unustatud pole ka väikelapsi ja beebisid. Nende jaoks leidub samuti sobivaid muuseume.

Avasta muuseume mängides!

Muuseumi virtuaalekspositsioon

Tänasest on avatud Tallinna Linnamuuseumi virtuaalekspositsioon Google Arts and Culture platvormil. Virtuaalselt saab külastada ka Peeter I maja.

Vajuta siin Peeter I majamuuseumi ekspositsiooni avamiseks

Rahvuskultuuride nädal

24. septembril olete oodatud Peeter I majamuuseumis, kus Rahvuskultuuride nädala raames toimuvad tasuta ekskursioonid eesti ja vene keeles.

14.00 – eestikeelne ekskursioon Kadrioru pargis „Peeter I aegne Kadriorg“.
15.00 – venekeelne ekskursioon Kadrioru pargis „Катериненталь времен Петра I“.

Osalemine tasuta, on vajalik eelnev registreerimine muuseumi lehel
Palume riietuda vastavalt ilmale!

Üritust toetab Tallinna linna ning korraldab Tallinna Kultuuriamet.

Valgus kõnnib Kadriorus 2016

Kutsume teid nautima festivali Valgus kõnnib Kadriorus. Traditsiooniline ja suurejooneline Kadrioru pargi suvehooaja lõpetamine toimub sel aastal 15. septembril, kell 19.00-22.30. Tuhanded tuled kaunistavad Kadrioru parki ja hooneid, erinevatel lavadel kõlab elav muusika. Festivali lõpetab ilutulestiku etendus.

Peeter I majamuuseum osaleb festivalil Valgus kõnnib Kadriorus teist aastat järjest. Oleme avatud kuni 22.00. Ootame teid!

Kadriorg 298

22. juulil täitub Kadriorg meeleolukate lastetegevuste, otsimismängude, programmide ja ekskursioonidega. Toimub Kadrioru pargi 298. sünnipäev.

Oma programmi pakuvad Kadrioru loss, Peeter I majamuuseum, Lastemuuseum Miiamilla, Mikkeli muuseum ja Vilde muuseum.

Peeter I Majamuuseumi programm:

11.00 Ekskursioon Kadrioru pargis „Ajalooline Kadriorg. Nähtav ja nähtamatu“. Giidiks on kultuuriloolane Maria Smorževskihh-Smirnova. Kestus 60 min, vene keeles.

11:00-16:00 Programm lastele „Tsaar Peeter I kirjad oma lastele. Hüüdnimed, mängud, õpetussõnad“

11:00-16:00 Programm täiskasvanutele „Peeter I armastuskirjad kallile abikaasale Katariina I-le“

MUUSEUMISSE SISSEPÄÄS sooduspiletiga 1€

Täisprogrammiga saab tutvuda Kadrioru lossi lehel.

Certificate of Excellence 2016

Meil on au teatada, et muuseum on tunnustatud TripAdvisori poolt. Äitah Teile ning ootame ka edaspidi positiivset tagasisidet TripAdvisori lehel.

Muuseumiöö 2016

Tallinna Linnamuuseum liidab Tallinna Vene Muuseumi ja Peeter I majamuuseumi

Tallinna Linnamuuseumi astub 1. mail taas ühe olulise sammu oma rohkearvuliste filiaalide võrgustiku koordineerimisel. Ühtsete üksustena hakkavad tegutsema Tallinna Vene muuseum ja Peeter I majamuuseum, mis tutvustavad vene kultuuripärandit Tallinnas.

Linnamuuseumi filiaalide ühendamine korreleerub kultuuriministeeriumi eesmärkidega Eesti muuseumielu korrastamisel, eesmärgiga muuseumide töö tõhusam ja paindlikum korraldamine.

Eesti ja vene kultuuri vastastikuste sidemete uurimisele ja kajastamisele pühendunud Tallinna Vene muuseumis kogutakse kultuuriväärtuste taastamise, kogumise, uurimise ja säilitamise huvides Tallinna eri rahvustest kodanikkonna eluolu ja kultuuri iseloomustavat ainest, sellekohane info on teretulnud aadressil Pikk 29a.

LINNAMUUSEUM.EE - KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD. ILMA LOATA KOPEERIMINE KEELATUD.