19.aprill kell 17.30:
LOENG genealoogiahuvilistele Alexander Matrunichiga

19. aprilil kell 17:30
Lektor Alexander Matrunich on hariduselt sotsioloog (Pihkva vabainstituut). Ta on korraldanud sotsioloogilisi ja turundusuuringuid, õpetanud Pihkva vabainstituudis ja Pihkva Riiklikus Ülikoolis.

Oma perekonna ajalooga hakkas Aleksandr tegelema 1999. aastal, kui oli veel üliõpilane. Algatus lähtus siis vanaemalt, kes kirjutas pidevalt üles kõike, mida teadis.

Nii see kõik algas, aga nüüd on Aleksandri sugupuus üle 350 inimese. Andmed kõige varajasemate esivanemate kohta ulatuvad juurtega üheksateistkümnenda sajandi keskpaigani. Geograafia on kujunenud ulatuslikuks: Pihkva oblast, Uuralid Venemaal, Grodno oblast Valgevenes, Poltava oblast Ukrainas, mõnevõrra ka Kohtla-Järve. Esivanemate otsingud viisid Aleksandri arhiividesse Venemaal ja Valgevenes, kaasa arvatud Föderaalse Julgeolekuteenistuse (FSB) ja siseministeeriumi, samuti poliitilise ajaloo arhiivi (NLKP) jne.

Kohtumisel Tallinna vene muuseumis jagab Aleksandr kuulajatele oma kogemusi ning räägib, milliseid allikaid on sugulaste otsimiseks kasutanud ja kellelt abi palunud. See info on kasulik kõigile, kes on huvitatud oma perekonna ajaloost ja soovib alustada omaenda uuringuid.

NB! Üritus toimub vene keeles!

Tallinna vene muuseum, Pikk 29a
19. aprilil kell 17:30
Hind: täispilet 4 €, soodus 3 €

Foto: Alexander Matrunich