Eesti ja Soome analoogfotoaasta näituse lõpetab artist talk 29.09.2022

Eesti ja Soome analoogfotoaasta näituse lõpuürituseks toimub artist talk 29.09.2022.
NB! näitus on külastatav veel vaid 1. oktoobrini!

29. septembril 2022 algusega kl 17.00 – 19.00 toimub Eesti ja Soome kaasaegse analoogfotograafia näitusel kunstnikuvestlus, milles osalevad näitusel üles astunud 13 kunstnikust Ida Taavitsainen, Tarmo Rätsep, Kadri Otsiver, Liis Ring, Toomas Kalve ja Madis Katz. Modereerib näituse kuraator Annika Haas.
Eesti-soome analoogfoto näituse eesmärgiks on näidata, et vanad tehnoloogilised fotomeetodid pole välja surnud, vaid neid kasutatakse edukalt kaasaegses fotograafias visuaalse eneseväljenduse praktikana. Näitusel on analoogtehnikatest esindatud broomõlitrükk, tsüanotüüpia, polaroidfotograafia, pinhole, suureformaadilise plaatkaameraga jäädvustatud negatiividest (24 x 30 cm) ilmutatud mustvalged fotod, mis lõppfaasis käsitsi koloreeritud, klassikalised hõbeželatiinprindid, värvilised fotogrammid, kitsas- ja keskformaat värvifilmile jäädvustused ja neist loodud kromogeensed prindid, lisaks maskitehnika kasutamisel sündinud fotoprojekt.
Teemadena varieeruvad väljapanekul mälu ja aeg, keskkonnas toimuvad muutused, kehatunnetus, mentaalse seisundi dilemmad, oma ruum, subjektiivsed küsimused inimese sisemisest kogemusest, kohaloleku või puudumise tundest, arusaamad identiteedist.
Näituse artist talk sündmusele galeriis Seek pääseb muuseumipiletiga, millega saab hiljem külastada ka näitust “Eesti pildis. Fotograaf Carl Sarap (1893-1942) Fotomuuseumi hoones vanalinnas.
Galerii Seek asub Tallinnas Tartu maantee alguses.