Alates 6. juunist
UUS HOOAEG GALERIIS SEEK.
Fotomuuseumi grupinäitus “KEHA”
 

Alissa Šnaider Kaduvuse kajad eksistentsi lood 2023

6. juunist kuni 30. septembrini 2024 toovad 23 kunstnikku galeriis Seek vaatajani kaasaegse kehakujutuse fotonäitusega “Keha”. 

Fotomuuseumi tänavuse teema-aasta oluline väljapanek koondab kehakäsitlused, mis on jäädvustatud nii fotos kui videos. Lisaks on väljapanekul eksponeeritud mõned installatiivselt loodud teosed.

Suhtumist kehasse mõjutavad kultuurilised, sotsiaalsed ja ajaloolised faktorid ning keha ümber keerleb märkimisväärne osa tänapäeva kunstist. Galeriis on esitatud mitmekihiline ja laiahaardeline pilt kehaga seonduvatest tähendustest. Kunstnikke on inspireerinud kehaga seotud isiklikud või ühiskondlikud kogemused, kehatunnetus, identiteet, traditsioonid, väärtushinnangud jne. 

Eksponeeritud teosed avavad tänapäeva ühiskonnas kõlavaid tähtsamaid teemasid. On projekte, mis arutlevad haigustest tulenevate stigmade, nahavärvi pärast diskrimineerimise, soolise ülemineku, kehapositiivsuse, ilukirurgia ja ühiskondlike iluideaalide üle. Mitme fotosarja autorid on vaatajani toonud oma kehaga seotud intiimsed ja isiklikud lood. Samuti leiab väljapanekult abstraktseid kehamaastikke kujutavaid, keha ja ruumi, keha ja aja (ka vanuse), keha ja keele ning keha ja vaimu duaalseid seoseid analüüsivaid visuaalseid seeriaid. Näituse eesmärk ongi tutvustada keha teemale lähenemise laia ampluaad eri kunstnike käsitluses ning luua arutelusid, mis aitaksid mõista kehalisusega seotud väärtusi ja arusaamu. 

Näitus on teine väljapanek Fotomuuseumi tänavusest teema-aastast. Alates 23. maist on Fotomuuseumi hoones raekoja taga kolmel korrusel avatud näitus “Sugu ja lugu”.

Galerii Seek näitusel osalevad kunstnikud: 

Mia Felić, Mikk Keis, Natalia Kondratenko, Anna-Liisa Kree, Anita Kremm, Eva Labotkin, Karlotta Lainväe, Heikki Leis, Noah Morrison, Ülo Pikkov, Sten-Erik Remmel, Triin Resik, Danel Rinaldo, Liis Ring, Aasa Ruukel, Maurizio Sapia, Laivi Suurväli, Alissa Šnaider, Grete Tuiken, Maarja Tõnisson, Anna-Maria Vaskovskaja, Mari Volens, Lu Yufan.

 

Näituse kuraator on Annika Haas, kunstnik-kujundaja Katri Haarde

Näitus kuulub Fotomuuseumi keha teema-aasta programmi. Toetab Eesti Kultuurkapital. 

 

Loe lähemalt Fotomuuseumi teema-aastate kohta >

 

 

Heikki Leis Sulitaplejad 2023

 

Mia Felic Teisel pool 2023

Karlotta Lainväe Elame mõlemad 2022