Fotomuuseumi aastanäitus “Pealinna aerodroomid 1916-1944”

Fotomuuseumi aastanäitus tutvustab enne II maailmasõda ning selle ajal Tallinnas asunud lennuvälju ja nendes toimunud tegevust. Kolme lennuvälja looga saab tutvuda ajalooliste fotoülesvõtete, haruldaste dokumentide ja esemete kaudu. Näitus jääb avatuks 2018. aasta oktoobrini.

Vabadussõja ajal ning selle järel kujunes Lasnamäest Eesti lennuväe peabaas. Esimese maailmasõja ajal rajatud lennuväljal toimus aktiivne tegevus kuni teise Nõukogude okupatsioonini ning kahe maailmasõja vahelisel perioodil tegutses seal ka lennukompanii „Aeronaut”. Vesilennukite esimeseks baasiks oli Lennusadam oma kolmekuplilise angaariga. 1930. aastatel kolisid Eesti sõjaväe vesilennukid oma endisest asukohast Lennusadamas üle Ülemiste järvele, kuhu oli rajatud moodne lennuväli. Järvele said maanduda ja sellelt õhku tõusta ka vesilennukid ning talvel jääga toimusid suuskadega varustatud lennukite maandumised ja õhkutõusmised järvejäält.

kuraator: Taavi Veiler
kujundus: Rita Rahu ja Lilian Juhkam
koostöö partnerid: AS Grano Digital, Klavis OÜ, Meediagrupi OÜ, Red Hat Group Design OÜ, AS Toode, T&M TÖÖTUBA (Tõnu Vainküla), ML Novator OÜ, Marko Roolaid, Roolaid OÜ, Luisa Tõlkebüroo OÜ, Leo Savila, Lennart Kumm