Ekskursioon:
“Kalamaja kanalisatsioonikaevude luugid” 10.05 eesti ja 11.05 vene keeles

Seekordne ekskursioon “Kalamaja kanalisatsioonikaevude luugid” on pühendatud emaileeritud lauanõude tootja ning pioneer-tüüpi pliidi väljatöötaja Karl Graudini 140. sünniaastapäevale. Linnaretkel saab üht ehtsat Graudini firma kanalisatsiooniluuki ka oma silmaga näha.

Ekskursiooni eesmärk on nähtavale tuua neid linnaruumi elemente, mida me tavaliselt tähele ei pane. Ometi jutustavad nad omal vaiksel moel meile lugusid vanadest aegadest, on ka üllatuslikul kombel omavahel dialoogis ja pakuvad oma paljuütleva ning kannatliku vaikeluga kontrasti meie igapäevasele toimetamisele. 2,5 km pikkusel jalutuskäigul vaadeldakse kaheksat kaevuluuki, ühte elektriposti, ühte maja ning ühte tänavakunsti taiest.

Ekskursioon toimub esmaspäeval, 10. mail eesti keeles kell 18.00 ja teisipäeval, 11. mail vene keeles kell 18.00. Algus- ja lõpp-punkt on Kalamaja muuseum (Kotzebue 16).
Ekskursiooni läbiviija on Kalamaja elanik ja kanalisatsioonikaevu luukide huviline Andres Siplane. Retk kestab 1,5 h ja on osalejatele prii!

Osalejate arv on piiratud. Pane ennast kirja eestikeelsele ekskursioonile KOHAD TÄIS ja venekeelsele eksursioonile KOHAD TÄIS.

Foto: Andres Siplane