KALAMAJA MUUSEUMI ESIMENE SÜNNIPÄEV 24.09
Kaevuluugi töötuba, rotituur ja JAAK JUSKE põnevate kohtade TOP 10!

24. septembril tähistab Kalamaja muuseum oma esimest sünnipäeva. Sel puhul toimuvad muuseumis ja Kalamajas mitmed põnevad tegevused, mida veavad kogukonnaliikmed ise. 

11.00-12.00 PRAESAIAD
Hommikuks pakume muuseumi köögis praesaiu ehk vana Kalamaja retsepti järgi tehtud „vaeseid rüütleid“ ja värsket taimeteed.

12.00 KALAMAJA ROTITUUR
Viib Kalamaja tundja ja Piret Kruusandi kõiki suuri ja väikesi huvilisi Kalamaja rotituurile, räägib lähemalt Kalamaja rottide elust ja vaadatakse lähemalt Kalamaja muuseumisse annetatud rotimuumiat ja teisigi rotte. Algus Kalamaja muuseumist, Kotzebue 16.

Kogu päeva jooksul saavad huvilised Kalamaja väiksemaid ja suuremaid rotte ka meisterdada.

13.00 KAEVULUUGITRÜKK
Kalamajakas ja kaevuluukide uurija Andres Siplane tutvustab Kalamaja kaevuluuke ja seejärel saab osa võtta kaevuluugi trüki õpitoast. Kaevuluugitrüki õpituba tuleb juhendama TYPA, Tartust. Muuseumi kassast saab osta riidest kotti, millele kaevuluugimuster trükkida. Algus Kalamaja muuseumist, Kotzebue 16.

Kohad tuurile ja töötuppa on piiratud, palun registreeri ennast SIIN

16.00 JAAK JUSKE KALAMAJA TOP 10
Viib Kalamaja muuseumi ajalookuraator ja muuseumisõber Jaak Juske kõiki tuurile Kalamajja, seekord on teemaks „Jaak Juske Kalamaja kõige põnevamate kohtade top 10“. Tuur algab Kalamaja muuseumist, Kotzebue 16.

 

Terve päeva jooksul muuseumis mõnusad meisterdamised lastele ja otsimismängud.

Osalemine tegevustes ja ekskursioonidel on muuseumipiletiga.

 

Tule peole!