Kalamaja muuseumi uus kogumisprojekt keskendub Kalamaja kõrvadele

Uus kogumisprojekt „Kalamaja kõrvad“ 

Kalamaja muuseum kutsub Kalamaja elanikke osalema näituse loomisel ja annetama muuseumile oma kõrvade kipsist jäljendeid, mis valmivad kunstiprojektiks. Kõrvad on igal inimesel sama erinevad nagu sõrmejäljed ning seetõttu ka unikaalsed eksponaadid kogukonnamuuseumile. Pelgulinnas tegutsev kunstnik Flo Kasearu on muuseumi „kõrvakuraator“, kes võtab kogukonna inimeste kõrvadest silikoonist vormid ja valab need kipskõrvadeks.

Kõrvu näeb ühepäevanäitusel pühapäeval, 20. septembril ning muuseum on avatud sellel puhul 12 tundi.
Järgmisel päeval läheb muuseumimaja kauaoodatud remonti.

Kõrvanäitusele lisaks kuuleb tühjas muuseumis kõlavaid mälestuslõike Kalamaja inimestelt ja piirkonnale iseloomulikke helisid linnaruumist. Näitus sai tõuke Kalamaja muuseumi ettevalmistustöö käigus inimestega tehtud intervjuudest. Ühe kohaspetsiifilise helina toodi välja naabrite elu kaja, põhjuseks Kalamaja eluhoonete erakordselt läbikostvad seinad.

 

Kõrvavormide võtmine toimub 8. septembril, 16. septembril ja 17. septembril algusega kell 18.00. Neid tehakse piiratud koguses! Palun kiirusta!

Registreeri:

  1. september algusega kell 18.00 KÕIK AJAD BRONEERITUD;  16. september algusega kell 18.00 AJAD ON BRONEERITUD; 17.september algusega kell 18.00 KÕIK AJAD BRONEERITUD

Vormi võtmisele kulub 15 minutit ja osalistega täpsustatakse kellaaeg, millal neid oodatakse.

 

Foto: Flo Kasearu

 

Info: Kristi Paatsi, Kalamaja muuseumi juhataja

+372 5257662

https://www.facebook.com/kalamajamuuseum/