Kirjastus Varrak esitleb Tiia Toometi raamatut “Vana aja lood” 22. septembril kl 18 Kalamaja muuseumis

Neljapäeval 22. septembril algusega kl 18.00 esitleb kirjastus Varrak Kalamaja muuseumis vana aja lapsepõlvest jutustavat raamatut „Vana aja lood“. Lugejatega kohtuvad teose autor Tiia Toomet ja kunstnik Mare Hunt.

Raamat räägib kirjaniku enda lapsepõlveajast Tallinnas Kalamaja kandis Malmi tänaval 1950. aastate esimesel poolel. Autori sõnul kirjutas ta need lood 1980. aastate alguses, mõeldes oma laste põlvkonnale. „Vana aja lood“ ilmusid esimest korda 1983. aastal Jaan Tammsaare illustratsioonidega ja olid paljude praeguseks keskikka jõudnud lugejate üheks lapsepõlvelemmikuks. Nüüdses uustrükis on mõned uued peatükid omaaegsetest lasteraamatutest, mänguasjadest, diafilmide vaatamisest ja sünnipäevade pidamisest. Kunstnik Mare Hunt on aga lehekülgedele loonud 1950. aastate retrohõngulise maailma muuseumiesemete ja vanade fotode abil kombineerides neid käsitsi tehtud tušijoonistustega. Kuna Mare on töötanud Tartu mänguasjamuuseumis ja on siiani suur mänguasjasõber, leiab seekord raamatulehekülgedelt ka hulgaliselt tolleaegse mängumaailma asukaid.
Tiia Toometi arvates on vana aja asju ja kombeid hea teada, aga nende tagasi igatsemisest pole kasu, sest me kõik oleme paratamatult oma aja lapsed.

„Lapsepõlves juhtub kõik esimest korda, seepärast on muljed väga eredad ja jäävad mällu kuni elu lõpuni. Tagasivaates paistavad värvid sageli erksamad ja päike säravam, hallidel aegadel on hea neile mälestustele toetuda.“
Raamatut „Vana aja lood“ saab endale soetada nii esitlusel kui edaspidi ka muuseumipoest.

Olete oodatud!

Tiia Toomet on sündinud 9. veebruaril 1947 Tallinnas. Tallinna 7. keskkooli lõpetas aastal 1965, TRÜ ajalooteaduskonna 1970 ja ERKI kunstilise tekstiili eriala 1978.
Töötanud TRÜ kunstikabinetis ja kodunduskabinetis ning olnud 1994‒2007 Tartu mänguasjamuuseumi direktor. Kirjanike Liidu liige aastast 1985.
Kirjutanud luulet ja proosat täiskasvanutele, ajalooõpiku viiendale klassile ning hulgaliselt lasteraamatuid, mille seas on nii väikelastele mõeldud jutukogumikke kui ka lastepärases keeles ja meeles edasi antud aja- ja kultuurilugu.