Koolivaheaja töötoad Kalamaja muuseumis 26. ja 27. aprill kell 13.00

Kalamaja muuseum pakub traditsiooniliselt koolivaheaja kahel päeval toredaid meisterdamisi, mis on inspireeritud kevade saabumisest ja Tallinna Euroopa rohelise pealinna tiitlist.

 

Töötoad toimuvad 26. ja 27. aprill kell 13.00–15.00.
Oodatud on koolilapsed alates 7. eluaastast, nooremad vajavad vanema abi. Osavõtutasu on 5 € ja meisterduspileti saab ette osta Fientast.
NB! Meisterduskohtade arv on piiratud! Kohapealt saab piletit osta kui meisterdusele veel kohti on.

 

Kolmapäeval, 26. aprillil kell 13.00

Külla tuleb ornitoloogiaõpetaja ja paljude linnuraamatute autor Peep Veedla, kes tutvustab lastele linde ja ka lindude pesakaste ning  seejärel saavad lapsed ise oma pesakasti kokku panna, mille siis koju viia ja hoovi üles panna. Kohapeal aitavad juhendajad pesakaste kokku panna ja kaunistada.

26. aprilli töötoa kohad on praeguseks juba täis ja piletid otsas.

 

Neljapäeval, 27. aprillil kell 13.00

saab igaüks kaunistada dekupaažtehnikas savipotte. Kui potid on kaunistatud, tehakse ka näpud mullaseks ja pistetakse seemned mulda.

Osta pilet

 

NB! Kui kohti jagub saab piletit meisterdusele osta ka kohapealt muuseumi kassast!

 

Pärast meisterdamist saavad lapsed kas või kogu ülejäänud päeva veeta aega muuseumimajas. Teise korruse hubases elutoas ootavad avastamist vanad lauamängud, ajakirjad ja raamatud ning vana klaver. Tallinna tüüpi kivitrepikojaga puitelamu järgi valmistatud nukumaja ja 20. sajandi esimese poole kodu stiilis mängunurk ei jäta külmaks ka täiskasvanud külastajaid. Muuseumiköögis saab juua sooja teed, söögipoolise saab endale ise kaasa võtta.