Kultuuriprojektiga otsitakse uusi ja vanu Koplikandi retsepte

Anna teada, mida küpsetada?! Kõik endised ja praegused Kopli elanikud on oodatud jagama oma soolaste ja magusate toitude retsepte. Oodatud on nii putrude, pirukate kui hoidiste valmistamise parimad nipid-trikid, et neid juba üheskoos Kopli elanikega oktoobris valmistada. Kogunenud retseptid saavad ühtlasi näituseks. Kuna Kalamaja muuseum on juba Kalamaja retsepte kogunud, läks muuseum seekord Koplisse appi.

Tallinna linna välisprojekt „ACCESS – kultuuri kättesaadavus kõigile“ raames otsib Kalamaja muuseum koostöös Kopli 93 kogukonnakeskusega uusi ja vanu, värskeid ja tuttavaid, erilisi ja koduseid Kopli retsepte. Oodatud on kõikvõimalikud maitserännakud seinast seina – argised lemmikretseptid, pidupäevaroad või vanaema-vanaisa kulinaarne kullavaramu. Eesmärk on kogunenud palade juhistest teha lisaks ühisele kokkamise päevale ka näitus Kalamaja muuseumis, et järgmistel põlvedelgi oleks võimalik maitserännakust osa saada.

Laekunud retsepte tutvustasime laupäeval, 16.oktoobril Kopli tänava Maxima ees, kus kokk Aldur Soosalu toite ka valmistas ja huvilistele pakkus. Päev oli täis toredaid kohtumisi ja retsepte kogunes omajagu. Järgemööda saab nendega tutvuda ka Põhja-Tallinna lehes. Kes laupäeval kohale ei saanud tulla, siis novembrikuu lõpuni saate neid jagada  Kalamaja muuseumiga ( ja +372  5309 9772) või kirjutada retsept üles kogukonnakeskuses Kopli 93 kohapeal (igal kolmapäeval).

Võta julgelt ühendust ning lepime kokku, kuidas retsept kõige paremini meieni jõuaks.

Igale retseptiannetajale anname tänutäheks ka väikse meelehea.

Täpsemalt saab ACCESS välisprojektist lugeda siit: https://www.tallinn.ee/est/valisprojektid/Projekt-ACCESS