18. mai
MUUSEUMIÖÖ ERITUURID KALAMAJAS
 

18.00 Muuseumiöö erituur “Kilu on vaba”

Tallinna kilu lugu on niisama värvikas kui meie mere kalad. Tallinnas vürtsitatud kilud olid üle ilma kuulsad, tuntuimad Tallinnas tegutsenud kilusoolamise ettevõtteid olid Feodor Malahhovi, Rudolf Andersoni, Vassili Demini, Eva Behri ja J. M. Leesmanni kalatööstused, mis kõik pälvisid toiduainetevõistlustel väikeseid või suuri hõbe- ja kuldaurahasid.

Tuuril käiakse läbi peamised kalatööstuste asukohad Kalamajas. Kuuleme, millal hakati Tallinnas vürtsikilusid valmistama, kus asusid Tallinna suuremad ja tuntumad kalatööstused enne Teist maailmasõda, missugused on olnud kilukarbi siluetid läbi ajaloo ja millest koosneb vürtsikilu retsept. Ekskursioon lõpeb loomulikult kiluvõileivaga Kalamaja muuseumis. Tuuri juhib Kilu ja vabadusehuviline Kalamaja elanik ja Tallinna Linnaelumuuseumi külastusjuht Karoli Loo.

Rännak algab Energia avastuskeskuse eest (Põhja pst 29), lõpeb Kalamaja muuseumis (Kotzebue 16) ja kestab 1,5 tundi ja tuuri tasu on 5 €. Kohtade arv on piiratud!
Osta pilet

19.00 Muuseumiöö erituur Kalamajast Koplisse “Kalamaja ja Kopli õhk teeb vabaks”

Kalamaja muuseumis on avatud näitus “Kopli maagiline realism”. Näitus avab ühe Tallinna allasumi omapära ja erilisi tähelepanekuid nii tänasest kui ka möödunud päevist. Näituse teemade märksõnad on piirid, varielu, transformatsioon ning maagiline realism. Näitus vaatab reaalsust läbi inimeste elukogemuse ja -tunnetuse, ning küsib, milline on unistatud ja unustatud Kopli, püüdes tabada igapäevaelu maagiat. Muuseumiööl kulgetakse avastama Koplit ja ekskursioon lõpeb Kopli liinide rannas. NB! Osa ekskursioonist läbitakse trammiga, palume kaasa võtta roheline kaart!
Muuseumiöö ekskursiooni “Kalamajast Koplisse” juht on näituse “Kopli maagiline realism” kuraator Hannele Känd.

Tuur algab Kalamaja muuseumi eest (Kotzebue 16) ja kestab 2 tundi.
EKSKURSIOON ON VÄLJA MÜÜDUD!

 

20.00 Muuuseumi ekskursioon Metropoli galeriisse (Vana-Kalamaja 46). 

Kas teadsite, et Kalamajas, Vana-Kalamaja tänaval tegutseb Tallinna kõige väiksem galerii ja kunstnike kommuun. Ja muuseumiööl ootame seda Kalamaja salajast ja vaba paika avastama. Teejuhiks on kunstnik Triinu Jürves. Kogunemine ekskursiooniks Kalamaja muuseumi ees, Kotzebue 16 ja tuur kestab 1,5 tundi. Kohtade arv on piiratud! Tasu on 1 € inimese kohta, pileti saab osta Fientast ja kohapeal soovitav annetus galeriile (sularahas).

Tuur algab Kalamaja muuseumi eest (Kotzebue 16) ja kestab 1,5 tundi.
Kohtade arv on piiratud! Tasu on 1 € inimese kohta.
Osta pilet

 

22.00 Kalamaja muuseumiöö erituur “Öö on vaba”

Muuseumiööl kutsume uudistama Kalamaja ööelu. Räägime lugusid Kalamaja ööst nii kõlvatul keskajal kui ka tänapäeval ning fantaseerime Kalamaja ja Tallinna ööelu tuleviku teemadel. Liigume mööda erinevaid asumi tänavaid ja tutvustame siinseid lokaale. Lõpetame jalutuskäigu Telliskivi Loomelinnakus.
Tuuri juhivad Tallinna ööelu nõunik Natalie Mets ja Kalamaja muuseumi juhataja Kristi Paatsi.
Tuur algab Kalamaja muusemi eest (Kotzebue 16) ja kestab 1,5 tundi.
Kohtade arv on piiratud! Tasu on 1 € inimese kohta.
Osta pilet

 

Tantsu ja mängu töötuba + vabaloomingu joonistamine

Kell 18.00-21.30 on Kalamaja muuseumi hoovis avatud kõigile huvilistele vabaloomingu joonistusala, väikesed ja suured saavad end välja elada!

 

 JÄÄB ÄRA, VABANDAME! Kell 18.00-19.00 Kalamaja muuseumi hoovis tantsu ja mängu töötuba

Christin Taul on vabakutseline tantsukunstnik ja -õpetaja, kes on loonud lavastusi nii suurtele kui väikestele. Muuseumiööl kutsub ta 7-10-aastaseid lapsi endaga koos tantsima ja mängima. Tunniajase töötoa jooksul uurime suuri ja väikeseid liigutusi, sirgeid ja kõveraid kujusid, tunneme rõõmu nii koos olemisest kui ise olemisest.

 

Muuseumiööl on Kalamaja muuseum avatud kell 18.00-23.00 ja sissepääs on 1 €.

Tuurid on erihinnaga ja tuuridel osalemine ainult ette ostetud piletiga!

NB! Muuseumiööl sissepääs muuseumikaardiga tasuta!