Vana-Kalamaja tänavafestivali kava Kalamaja muuseumis

Kalamaja muuseum lööb kaasa Vana-Kalamaja tänavafestivalil 1.-3. septembril

Vana-Kalamaja tänava arheoloogia ekskursioon
2. september kell 13.00
Vana-Kalamaja tänava ehitusele eelnesid mitmed arheoloogilised kaevamised. Tänava avamise puhul tutvustab Muinasprojekt OÜ arheoloogiliste kaevamiste välitööde juhataja Silver Jäger leide, mis tulid tänavalt välja, samuti annab ta ülevaate Vana-Kalamaja tänava arheoloogistest välitöödest.
Ekskursioon algab Kalamaja muuseumi eest (Kotzebue 16). Ekskursioon kestab 1-1,5 tundi ja on tasuta!

 

Ekskursioon “Kalamaja kadunud killud”
2. september kell 15.00

“Kalamaja kadunud killud. Pildikesi perealbumitest” on välinäitus Kalamaja tänavatel. Väljapanek toob perealbumitest pildid Kalamaja tänavatele ja on justkui ajarännak aastatetagusesse aguliellu. Tegemist on väärtusliku pildimaterjaliga, mida muuseumi üleskutsele reageerinud endised ja praegused kohalikud on meiega jaganud.
Kuuleme muuseumiga jagatud lugusid Kalamaja eluolust ja juhtumistest nii sõjaeelse vabariigi kui nõukogude ajal. Samuti saab näha perealbumite fotosid, mis näitusele ei mahtunud. Ekskursiooni juhib Kalamaja muuseumi kuraator Tuuli Silber.
Ekskursiooni algus Kalamaja muuseumi eest (Kotzebue 16) ja kestab orienteeruvalt 1,5-2 tundi. Tasuta!

Vana-Kalamaja tänava kanalisatsioonikaevu luukide ekskursioon
3. september kell 15.00

Vana-Kalamaja tänav on tähelepanu vääriv ka oma kanalisatsiooniluukide poolest. Nende luukide täpsema tundmaõppimise nimel viib luugiuurija Andres Siplane läbi ekskursiooni piki tänavat. Ekskursioon algab Balti jaamast, täpsemalt 1 perrooni infoekraani juurest ning lõpeb täitsa peaaegu kohe mere ääres. Ekskursioon kestab 1-1,5 tundi ja on tasuta!


Kalamaja muuseumis on 3. septembril Tallinna tasuta muuseumipühapäev.

Kõik huvilised on oodatud muuseumiga tutvuma. Muuseumisse tasuta sissepääsu tagab eelnev registreering Tallinna linnamuuseumi kodulehel: https://linnamuuseum.ee/…/tasuta-muuseumipuhapaevad…/

Vaata kogu tänavafestivali kava SIIT