“Tallinna lood ja legendid”: 27.02 esineb loengusarjas folklorist Marju Kõivupuu

Kiek in de Köki kindlustustemuuseumi loengusarjas ”Tallinna lood ja legendid” uuritakse Tallinnaga seotud lugude päritolu. 

Kiek in de Köki kindlustustemuuseumi tornide ja käikudekompleks on üks Tallinna tihedamini lugudega „asustatud“ alasid: neid on siinsete paikade külge kinnistunud alates linna varastest sajanditest kuni nõukogude perioodi pungikangelaste ja taasiseseisvumiseni välja. Millest need lood räägivad tänapäevasele kuuljale-lugejale ja uurijale, sellest kuuleb muuseumi kevadhooaja loengusarjas.

Loengud toimuvad kord kuus neljapäeviti Kiek in de Köki kindlustustemuuseumisse kuulvas Neitsitorni lektooriumisaalis. Loengute algus kell 18, kestus 1 tund.

Sissepääs: 6/4 €

NB! Soovitame loenguletulijail saabuda kohale varem, et tutvuda Lühikese jala väravatorni näitusega “Metapsüühiline Tallinn”. Näitusega tutvuda saab ka loengu järel, muuseum suletakse neljapäeviti kell 20.


Neljapäev, 27. veebruar kell 18

Folklorist Marju Kõivupuu: “Kohalik ja rahvusvaheline Tallinna linnalugudes”  Registreeri osalemine SIIT

Neljapäev, 26. märts kell 18

Elle-Mari Talivee, vanemteadur, Underi ja Tuglase kirjanduskeksuse muuseumiosakonna juhataja: “Tallinnast kõnelevas ilukirjanduses korduvad motiivid”. ”. Registreeri osalemine SIIT

Neljapäev, 23. aprill kell 18

Tallinna Ülikooli õppejõud Maris Saagpakk: “Baltisaksa lood ja legendid Vanast Tallinnast”. Registreeri osalemine SIIT

 

Toimunud:
Neljapäev, 30. jaanuar kell 18

Neitsitorni lektooriumis peetavas avaloengus räägib kirjanik Jan Kaus oleviku ja mineviku ning kaose ja korra suhetest linnaruumis.Kirjanik Jan Kaus:  “Olevik ja minevik ning kaos ja kord linnaruumis”

“Käsitlen korra ja kaose küsimust erinevatest rakurssidest – kuidas linnaehitust mõjutavad majanduslikud ja kultuurilised jõud üksteist mõjutavad, üksteisega põrkuvad ja üksteisega sulanduvad; millistes suhetes on omavahel funktsioonid ja tähendused, kuidas oleviku perspektiivist on ülekaalus funktsioonid, aga mineviku perspektiivist tähendused. Ja kuidas kaose ja korra põimumine on ka täiesti ruumiline – kuidas tänavavõrgustik on näiteks loodusliku rannajoonega või koduse raamatukoguga paralleelne nähtus.”