Legendaarne Neitsitorni kohvik on taas avatud! Kohvikusse pääseb ka ilma muuseumipiletita

Tallinna Linnamuuseumisse kuuluv Neitsitorni kohvik on jälle avatud muuseumikohvikuna, mida saab külastada ka ilma muuseumipiletita. Tööd alustas ka kohviku väliterrass Taani kuninga aia amfiteatris.

Tallinna kõige pikem müürikäik on taas kohvikuna avatud.

Tallinna vanalinna parima vaatega kohvik ootab külastajaid nii kahel kõrgemal tornikorrusel kui ka Taani kuninga aia suveterrassil. Kohviku külastajail on võimalik tutvuda ka Neitsitorni näitustega tornikohviku kuldajast ning kunagisest kunstnike elupaigast.

Kohvikusse tõi uue hingamise ettevõte Tornikohvik OÜ, kes lisaks laua katmisele hakkab korraldama elamuslikke programme, mis kasutavad ära Neitsitorni atmosfääri erilisi võimalusi. Suviti hakkavad terrassil toimuma kontserdid ning reedeti mängib terrassil ka DJ. Kohviku menüü on ühtaegu moodne, kerge ja veganisõbralik, aga pakub ka näiteks ehtsat inglise hommikusööki. Loe lähemalt

Kohvik on suvehooajal avatud koos muuseumiga iga päev kella 10-18, väliterrass kella 10-22.

Kiek in de Köki kindlustustemuuseumi juhataja Anneli Jalava sõnul on kohviku taasavamine oluline eelkõige muuseumikülastaja seisukohast: „Saame nüüd pakkuda mitmekesist muuseumikogemust ja ka täiuslikku kohvikunäitust, kus ajalooks saanud sisustusele on liidetud võimalus nautida vaateid ja muuseumi kõikide meeltega. Nüüd on ka Tallinna kõige pikem müürikäik Kiek in de Köki ja Lühikese jala väravatorni vahel jälle kohvikuna kasutuses.“

Neitsitorni kohviku väliterrass on suvel avatud kella 10-22.

Muuseum on kohvikus elustanud killu lähikümnendite ajalugu, taastades ühel tornikorrusel 1980. aastate legendaarse menupaiga interjööri ja atmosfääri. Hiljaaegu jõudis muuseumi tagasi ning ka külastajate kasutusse 1980. aastate kohviku mööbel, arhitekt Aala Buldase looming. Lisaks näeb kujunduses näiteks metallikunstnike Tõnu Laugu ja Heino Mülleri sepistatud rippsilti omaagsele Karika baarile ja olümpiaaegset disaini.
Kohvikunäitusele saab tellida ka kuraatoritundi, kus ajaloolased tutvustavad lähemalt torni ajalugu ja ekspositsiooni.  Loe lähemalt

Neitsitorni püsinäituse osa “Neitsitorn kui kunstitempel” annab aimu, milline võis välja näha tornis paiknenud ateljee enam kui saja aasta eest, kui siin töötasid akvarellist Carl von Winkler, vennad Kristjan ja Paul Raud, hiljem ka arhitekt Karl Burman sen. ja kunstnik Henrik OlviLoe lähemalt

Keskaega ulatuva ajalooga Neitsitornis avati kohvik Tallinna olümpiaregati aastal, pärast pikki renoveerimistöid 1980. a lõpus. Arhitektuuriajaloolase Villem Raami, arhitekt Tiina Linna ja sisearhitekt Aala Buldase töö tulemusel oli sündinud ainulaadne kohvik, mis ühendas arhitektuuris ühe Tallinna vanima müüritorni moodsa interjööriga.
1980. aastad olid kohviku õitseajaks. Viimased tosin aastat on tornis tegutsenud muuseumikohvik, mis sulges uksed koroonakriisi aegu.

Kohvikusse pääseb tasuta, samuti saab tasuta tutvuda tornikohviku näitustega.

Vaata ka:
www.facebook.com/neitsitorn