TULE JA TUTVU legendaarse Neitsitorni kohviku algupärase interjööri ja kohviku saamislooga laupäeval 27. november kell 14

1980ndate legendaarse ja menuka Neitsitorni kohviku kuulus sisu on tagasi! Seda Aala Buldase ikoonilist interjööri näeb küll vaid torni neljandal korrusel, kuid see on ehtne ja algupärane!

Neitsitorn (ajaloos tuntud peamiselt kui Meghed(-e) torn) on Tallinna üks enim ajas muutunud kaitserajatis. 14. sajandil püstitatud nelinurkset torni on korduvalt ümber ehitatud.

Laupäevasel tuuril räägime ja näitame kõigepealt, kuidas Neitsitorn muutus kindlusest koduks ja seejärel rekonstrueeriti taas kaitsetorniks, mille sisse ehitati kohvik.

Räägime põnevaid lugusid siin elanud ja tegutsenud elanikest ja pajatame põhjalikumalt legendaarse kohviku kuldajast 1980ndatel.

Äsja on valminud makett Taani kuninga aia hoonetega ajast, kui Neitsitorn oli koos ümbritseva aiaga koduks 1930. aastate fotode põhjal.

Alates 18. novembrist avaneb  torni kõrgeimal, neljandal korrusel pilt 1980. aastatel ülipopulaarseks saanud kohviku algupärasest interjöörist, märgilise mööbliga kunstnik Aala Buldaselt.

Pikka aega “kadunud” olnud mööbel (kui kohvik suleti 2000. aasta algul, viidi kohviku sisustus minema) leiti läinud aastal üles, sai taastatud ning on nüüd torni neljandal korrusel valmis taas kohvikukülastajaid teenima.

Neitsitorni ja tornikohviku ajaloost ja ka perioodist, kui torn oli linlaste koduks, räägivad Tallinna Linnamuuseumi ajaloolane ja kuraator Tõnu Pedaru ja kunstikogu hoidja ja kuraator Risto Paju.

Kuraatoritunni pilet 6/4

27. november kell 14 REGISTREERI OSAVÕTT SIIN

NB ERITELLIMUSEL KURAATORITUND
Vähemalt 10 inimese osalusel saab tellida kuraatoritundi, kus näituse koostajad Risto Pajus ja/või Tõnu Pedaru kõnelevad teemast lähemalt ja tutvustavad ekspositsiooni.
Kestus 1 tund, osalemine muuseumipiletiga 6/4