TULE TUURILE oma seltskonnaga! Vali meilt sobiv teema ja lepime aja kokku!

Kiek in de Köki kindlustustemuuseum korraldab meeleolukaid jalutuskäike vanalinnas. Valida on mitme eri teema vahel:

“Kriminaalne Tallinn”;

“Kummitused ja linnalegendid”;

“Esimene ja kõige vanem Tallinnas”;

“Kino peab saama! Filmitud Tallinnas”

 

Jalutuskäigud toimuvad  linnaruumis ja osaliselt siseruumid  ning kestavad kuni 1,5 tundi. Ühele retkele mahub kuni 25 inimest.

Praegu on meil linnatuuridel head hinnad ja kõige turvalisem on tulla tuurile oma seltskonnaga. Võta ühendust, lepime kokku sobiva tuuri teema ja sobiva aja! 

KONTAKT:

Vanalinna jalutuskäigud algavad Kiek in de Kökis, kust saab osta piletid. Edasi kulgeb tuur juba linnaruumis.

Täispilet 9 €
Sooduspilet 6 €
Perepilet 20 €

KONTAKT ja INFO:  

Tellimisel linnatuur: “Kriminaalne Tallinn”

Kiek in de Kökist algaval jalutuskäigul kõneleme  vana Tallinna kriminaalsest minevikust. Juttu tuleb kuritöödest ja karistusest vanas Revalis, pajatame õigusmõistmise iseärasustest linnas ning jalutame mööda paiku, mis on seotud kuritööde ja õigusrikkumiste, kinnipidamiskohtade ja hukkamispaikadega.

Kas Neitsitorn oli tõesti prostituutide vangla, nagu levinud linnalegend kõneleb? Aga kus asus ja mille poolest oli kurikuulus nn Neitsipuur? Milline oli kõige austusväärsem hukkamisviis ning miks mehi ja naisi surmanuheldi erinevalt? Veel kuuleb palju muud linna kriminaalsest minevikust – lugusid 20. sajandini välja.

Jalutuskäik algab Kiek in de Kökist, kust siirdume Taani kuninga aeda ja edasi Raekoja platsi. Ning kel on jaksu, nendega kõnnime kaugemalegi!

*Lastele kuni 12 eluaastani ei ole soovitatav.

Retke kestus kuni 1,5 tundi.

TELLIMISEL ERIEKSKURSIOONID: Telli linnatuur oma seltskonnale!

Tellitavad eriekskursioonid toimuvad juhul kui osaleb vähemalt 5 (viis) inimest.

Tellimisel: Kriminaalne Tallinn (kuni 1,5 tundi, toimub Kiek in de Köki kindlustustemuuseumis ja linnaruumis) vt tuuri tutvustust lähemalt SIIT

Tellimisel: “Kummitustuur kaitsetornides ja bastionikäikudes”  (kuni 1,5 tundi, toimub Kiek in de Köki kindlustustemuuseumis ja linnaruumis) vt lähemalt SIIT

Tellimisel:  “Punkarid ja ärikad maa peal ja maa all” (kuni 1,5 tundi)
1980ndatel aastatel ilmestas linna tänavapilti noorte punk-kultuur, osa punkareid elutses ka bastionikäikudes. Neitsitorn ja Taani kuninga aed oli aga soositud ettevõtlike noorte ärikate seas, kus sai valuutat vahetada ja elu nautida. Tuur algab Neitsitornist ja viib Harju-ja Lindamäe alustesse käikudesse.

Tellimisel “Bastionide peal ja maa all” (kuni 1,5 tundi)

vaata lähemalt siit

Tellimisel linnatuur: “Esimene ja kõige vanem Tallinnas” (kuni 1,5 tundi)
Kus on Tallinna vanim tänav, park või puu? Kus on esimene kohvik ja vanim kõrts või restoran? Tallinna Linnamuuseum viib suvel vanalinnas läbi ringkäike, mille käigus tehakse tutvust esimese ja kõige vanemaga või üldse kõige-kõige mõistes põnevaga ajaloolises linnaruumis. Algus Kiek in de Kökist ja lõpp Raekoja platsil.

Tellimisel “Kino peab saama! Filmitud Tallinnas” (kuni 1,5 tundi)

Tallinna linnaruum on olnud läbi aja kümnete filmivõtete paigaks. Kiek in de Köki kindlustustemuuseum korraldab  jalutuskäike vanalinnas, kus märgitakse maha tuntumate filmide võttepaiku. Esimest kord nähakse kinoekraanil Tallinna vanalinna paiku 1913. aastal linastunud mängufilmis „Laenatud naene“.