Pimedate õhtute elamustuurid NELJAS TORNIS. Igal kolmapäeval.

Tallinna Linnamuuseum kutsub kõiki elamustuuridele neljas ajaloolises tornis pärast muuseumi sulgemist!

Kolmapäeviti kell 19.00

Ringkäik läbi nelja vanalinna torni:  kõige kangelaslikum kaitseliin, kummituste ja legendide kants ning kuulsuste ja kunstnike kodu.

Kiek in de Köki kindlustustemuuseum kutsub kolmapäeviti kõiki osalema meeleolukal ringkäigul läbi nelja vanalinna torni algusega Neitsitornist.
Miks on Taani kuninga aed Taani kuninga aed? Aga kus oli Marstalli mägi? Kus paiknes tegelik prostituutide vangla? Mis ametimees oli linna timukas? Miks oli Bolemanni saun mitmeid sajandeid kuulus? Kes olid Neitsitorni kuulsad elanikud? Kas tornides päriselt ka kummitab?

Lühikese jala väravatorn, Tallitorn, Neitsitorn ja Kiek in de Kök on naabertornid: mööda nende vahel asuvat müürikäiku kõndides tutvume tornide põneva ajaloo, külluslike legendide ja kummituslugudega ning räägime huvitavatest isikutest, kes tornidega seotud.

Kolmapäeviti kell 21.00

Legendid ja kummituslood.

Linnalegendide kohaselt on Lühikese jala väravatorn, Tallitorn, Neitsitorn ja Kiek in de Kök  vana Tallinna kõige külluslikum kummitustekants.
Igal kolmapäeva õhtul pimeduse varjus võtame jalge alla ringkäigu kummituste jälil. Mida kummitused tahavad? Miks me räägime kummituslugusid?
Räägime tornide ja Taani kuninga aiaga seotud legende ja kummituslugusid ning püüame selgust saada, mis selliseid lugusid põhjustab või kas neil ka tõepõhja all võiks olla.

NB! Ekskursioonide sisu kattub osaliselt. Kell 19:00 algavatel ekskursioonidel on põhirõhk ajalool ja päriselt juhtunul, kuigi räägime veidi ka legende ja kummituslugusid. Kell 21:00 algavatel ekskursioonidel on aga põhirõhk just legendidel ja kummituslugudel, kuigi räägime ka ajaloost ja päriselt aset leidnud sündmustest.


Jalutuskäike juhib  Kadi Pilt.

Jalutuskäik kestab põnevad poolteist tundi, osalemine muuseumipiletiga 7/4.50 €. Pileti saab osta enne ekskursiooni algust Neitsitorni kassast.
Algus Taani kuninga aias Neitsitorni muuseumkohviku ees.

 

NB! Registreerimine ainult veebivormi kaudu!

Ekskursioon ei ole sobiv väikelastele.
Riietuda ilmale vastavalt, sest viibime ka välisõhus. Samas kui ilm on ikka väga hull, siis püüame võimalikult vähe õues olla.