Ajahäkkerid Kadrioru pargis

Peeter I maja võtab osa muuseumifestivalist „Avatud mänguväljad“, mis toimub 10.-25. oktoobrini 2020. Kavas on nutimäng ning laste üritus.

Selleaastase festivali teema AJAHÄKKERID inspiratsiooniks on nii Eesti Rahvajutu teema-aasta kui ka Digikultuuriaasta. Ajahäkkerid on need, kes suudavad näha asjade taga lugu, olgu see juhtunud mõnikümmend aastat tagasi või keskajal?

Uuendusena võtame kasutusele nutitelefoni ning loome mänge muuseumide avastamiseks LoQuizi äppis. Tasuta äppi saab alla laadida Google Play-s või App Store-s. Soovitame laadida äpp alla enne muuseumi külastust! Mängu saab avada skännides QR koodi kohapeal muuseumis.

Peeter I maja

Mäng 8–14aastastele on kõige põnevam, kuid veidi keerulisem käsitletud teema ja sisu sügavuse tõttu. Mängu liikumistrajektoor on õues, Kadrioru pargi alal. Mängu õues saab läbida tasuta isegi siis, kui muuseum on kinni, muuseumi külastamine on piletiga. QR koodi mängu alustamiseks leiad maja ees oranžil muuseumi stendil ja kassas.

Teadagi, et Kadrioru pargi- ja lossiansamblit asutas Peeter I enam kui 300 aastat tagasi. Tänavu on Kardiorg kesklinna osa, tollel ajal oli linnast eemal asuv niiske karjamaade ala, kus asusid üksikud suvevillad. Mis selles kohas võlus ära suurvalitsejat ja kuidas Peetri plaanide elluviimisega üks roheline ala muutus, mis aastate jooksul kadus ja mis jäi ühel või teisel kujul alles, saadki teada pargi radadel seigeldes ja lahendades ülesandeid.

LISAINFO

Mängu läbimiseks palume arvestada 1 tund.

Kui soovite tulla suure grupiga ning vajate sissejuhatust või jooksvaid täiendusi muuseumipedagoogi poolt, palume teatada ette telefonil +372 5305 2151 või peetri@linnamuuseum.ee. Sellisel juhul on tegemist muuseumitunniga ning hind on 4 eurot osaleja kohta.

Rohkem infot: www.avatudfestival.ee