Räägime garaažist!
Jaga oma meenutusi – kogume lugusid uue näituse „Garaaž. Гараж. Garage.“ loomiseks

Tallinna Linnamuuseum avab peagi näituse tagasihoidlikust, ent olulisest osast linnaelus   ̶  garaažist. Kutsume kõiki jagama lugusid garaažidest näituse „Garaaž. Гараж. Garage.“ loomiseks.

Garaažist on saanud enamat kui esialgne puhtpraktiline auto hoiuruum, tänapäeval kohtuvad seal väga mitmesugused vastandlikudki tegevused. Ühest küljest on garaaž privaatne, seal saab aega veeta oma soovi kohaselt – parandada autot või mängida kitarri, kuulata muusikat ja, olgem ausad, ka napsi võtta. Nii on garaažist kujunenud koht, kus avastada ja väljendada oma isikupära nii loovas kui ka hävitavas mõttes. Garaažiühistu on nagu usaldusele ja toetusele tuginev ühine kortermaja – seal põimuvad privaatne ja avalik, individuaalne ja kollektiivne, loominguline ja destruktiivne.

Enamik Tallinna nõukogude ajal ehitatud garaaže on siiani tihedas kasutuses. Kui mõnele on garaaž vaid koht, kus autot parkida või kola hoida, siis teisele on see hobi- või äriruum. Näitusel uurime erinevad kasutusviise ja praktikaid, et mõista paremini siinsete garaažide minevikku, olevikku ja tulevikku. Seda saab aga teha üksnes garaaže külastades ja nende omanikega suheldes. Seetõttu küsime sinu abi!

Kutsume osalema uurimuses ja näitusel, jagama oma lugu ja võimalusel kutsuma meid oma garaaži!

Oleme huvitatud igasugustest garaažilugudest ja -praktikatest, näiteks garaažides asuvatest loomingulistest töötubadest, muusika- ja kunstistuudiotest, aga ka autoentusiastidest ja garaažiomanikest naiste lugudest, garaažidega seotud peretraditsioonidest ja muust. Ootame huviga ja kuulame hoolega ka mitte nii lõbusaid või suisa süngeid garaažilugusid.

Võta ühendust:

näituse kuraator, Tallinna Linnamuuseumi filiaalijuhataja kt, ajaloolane Denis Jatsenko, , tel 5558 9964 (EST, RUS)

näituse kuraator, TLÜ kultuuride uuringute doktorant ning Maastiku ja kultuuri keskuse nooremteadur Aleksandra Ianchenko, , tel (RUS, ENG) 5883 3090.