EKSKURSIOONID TURISTILE:
vanalinnas, Mustamäel, Kalamajas ja Kadriorus

Tallinna Linnamuuseumi seitse filiaali pakuvad mitmekesiseid ekskursioone ja publikuprogramme muuseumides ja linnaruumis. Vaata ja küsi täpsemalt järele! 

Pakume spetsiaalselt turisti silmas pidades välja töötatud kavu ja on ka marsruute, mida võib kohandada eri eagruppide või huvidega külalistele. Kui on huvipakkuvat teemat siit nimekirjast ei leia, soovitame ühendust võtta vastava muuseumiga. Ka keeltevalikut saab täiendada.

KIEK IN DE KÖKI KINDLUSTUSTEMUUSEUM

Muuseum hõlmab neli torni, neid ühendava kaitsekäiguga linnamüüri ja maa-alused käigud Ingeri ja Rootsi bastionis, kus asub ka Raidkivimuuseum.

BASTIONIKÄIGUD: Tutvume 17. sajandil ehitatud bastionikäikudega, ekspositsiooniga, käikude ajaloo ning väljapanekuga muuseumi raidkivikogudest.
Kestus: ~1 h 20 min
Keelevalik: eesti, vene, inglise, prantsuse, soome

Info ja broneerimine:

TALLINNA LINNAELUMUUSEUM

Kunagine kaupmehemaja tutvustab viiel korrusel Tallinna ajalugu muinasaja lõpust kuni XX sajandini. Hoone ajalugu ulatub tagasi 14. sajandisse.

Keskaegse kaupmehemaja saladused
Keelevalik: eesti, vene, inglise, itaalia

Avatud hoidla tutvustus
Keelevalik: eesti, vene

Jõulud keskaegses kaupmehemajas
Kestus: ~60 min
Keelevalik: eesti, vene

Jõuluekskursioon vanalinnas
Kestus: ~1 h 30 min
Keelevalik: eesti, vene

sEkskursioon ehk näituse „Kõlvatu Tallinn“ publikuprogramm. Sobib nii ajaloolise Tallinna varjatud seksiteemasid tutvustama kui ka poissmeeste- või tüdrukuteõhtu programmi rikastama. Tuur algab linnaelumuuseumist ja liigub mööda vanalinna.
Kestus: ~1 h 30 min
Keelevalik: eesti, inglise, vene

Info ja tellimine:

 

FOTOMUUSEUM ja GALERII SEEK

Raekoja taga keskaegse raevangla hoones Eesti fotoajaloo teemamuuseumis korraldatakse ka nüüdisfoto näitusi. Suvehooajal on avatud ka Fotomuuseumi näitustegalerii Jaani seegi paviljonis.

Majaekskursioon püsiekspositsioonis räägib fotoajalugu Eesti fotograafi koondportree ja originaalesemete kaudu. Aastanäitusel tutvutakse Eesti loodusfotograafia ajalugu loodusajakirja „Eesti Loodus“ fototeegi abil.
Kestus: ~1h, erikokkuleppe puhul pikemalt
Keelevalik: eesti, vene ja inglise keel.

Tallinna vanalinn läbi nõelaaugu. Kohvipurgi, augu ja fotopaberi abil saab jäädvustada imelisi kaadreid!
Töötoas tutvume fotograafia kujunemise eeldustega, pildistame Tallinna vanalinna läbi nõelaaugu ja ilmutame negatiivi Fotomuuseumi pimikus. Valmib eriline ja kordumatu fotošedööver. Töötoa jooksul saab tutvuda ka kogu Fotomuuseumi väljapanekuga. Päevavalguse vajaduse tõttu toimub talveperioodil töötuba vahemikus 11-15.
Kestus: 1,5 h
Keelevalik: eesti, vene ja inglise keel

Broneerimine:

 

KALAMAJA MUUSEUM

Kohalikke ühendav kohtumis- ja tegevuspaika pakkuv kogukonnamuuseum.

Majaekskursioon, mille juurde kuulub alati ka väike tee ja mõnus istumine muusemi köögis. Võimalikud on erikokkulepped, näiteks ekskursiooni järel saab valmistada ühiselt mõne vana Kalamaja retsepti järgi toitu muuseumitöötaja juhendamisel.

Kestus: ~1 h, erikokkuleppe puhul pikemalt
Keelevalik: eesti, vene, inglise

Linnaretk Kalamajas: Kilulinn Tallinn

Kalamaja linnaloomastiku tuur

Kalamaja aastal 1927

Kestus: 1,5 h
Grupi suurus kuni 20 inimest.
Keelevalik: eesti, vene, inglise

Info ja tellimine:

 

TALLINNA VENE MUUSEUM

Muuseum loob ja hoiab Tallinna eri rahvuste ühist kultuuriruumi, vahendab ja väärtustab kohaliku pärandi ja nüüdiskultuuri rahvuslikku mitmekesisust. Muuseumi keskajast pärit hoonet teatakse Eesti kultuuriloos kui Ants Laikmaa ateljeekooli esimest asukohta 1904 a.

Ühe maja lugu Nottbecki majas

Uurime keskaegse kaupmehemaja eluolu ning selle elanike, rikaste ja kuulsate inimeste lugu. Kujutleme end ka kunstnik Ants Laikmaa õpilaseks, kuna just Nottbecki majas hakati esimest korda Eesti ajaloos õpetama kunsti eesti keeles. Tegevus toimub tänaval ja muuseumi siseruumides.
Kestus: 1 h
Keelevalik:eesti  ja vene keel

Info ja broneerimine:

Mustamäe linnatuur

Ajalootrolli reis Mustamäel

 

PEETER I MAJA

Tallinna vanim muuseum kunagises suvemõisas oli 18. sajandil Venemaa keisripere elukohaks Tallinnas.

Vana palee“ saladused

Tutvume 17. saj lõpust pärineva suvemõisa ajalooga. Vaatame püsinäitusel olevat ja kuulame lugusid Peeter I ja Katariina ja nendega seonduvate esemete kohta. Uurime, miks ostis Peeter I majakese Kadriorgu ja nimetas selle
vanaks paleeks” ja kellega koos Peeter palees elas.
Kestus: ~1 h
Keelevalik: eesti, vene

Vana ja uus Kadriorg (maist oktoobrini)
Tutvume Peeter I „vana palee“ ajalooga ja läheme jalutuskäigule Kadrioru parki, mis sai 2023. aastal 305 aastaseks. Harmooniliselt eksisteerivad siin koos Inglise, Prantsuse ja Jaapani aed, keisri „suur“ ja „väike“ loss, Eesti kultuuritegelased ja poliitikud, Vene valitsejad, moodne supelkuurort ning linlaste populaarne puhkusepaik. Räägime pargi loodusest, selle taimedest ja puudest. Jalutuskäik lõpeb Jaapani aias, kus tutvume lähemalt aia ülesehituse põhimõtetega.
Kestus: ~1 h 30 min
Keelevalik: eesti, vene
Info ja broneerimine:

 

LASTEMUUSEUM MIIAMILLA

Muuseum Kadrioru Lastepargis pakub lastele ja peredele mängulist keskkonda, kus kogeda ja õppida.