Jõulud linnas! Tallinna Linnamuuseum pakub rännakuid ajaloolistesse jõuludesse

Siit leiad Tallinna Linnamuuseumi filiaalide kõige meeleolukamad jõuluteemalised linna- ja muuseumituurid.

Raekoja platsi jõuluturgKutsume meeleolukatele ringkäikudele vanalinnas ja meie muuseumides – vaatame, kuidas Tallinn tekkis ja kuidas vanas Tallinnas jõulupühi peeti.

Jõuluretked algavad Raekoja platsi kuuse alt või mõnes muuseumis vastavalt teemale. Täpsema info ja veel suurema valiku jõulukuul toimuvast leiad iga filiaali lehelt. 

5.12 ja 3.01 kell 11-16 on avatud Jõuluseikluse Suur ring Tallinna Linnamuuseumi filiaalides Vanalinnas. 13.12 kell 12-16 on avatud Jõuluseikluse Väike ring Tallinna Linnamuuseumi filiaalides Kadrioru pargis.

Loe lähemalt

 

Vana Tooma jõulutuur
6. detsembril 14.00 eesti keeles ja kell 15.00 vene keeles.

Vana Toomas on Tallinna kuulsaim mees, kes seisab Raekoja tornis ja valvab linna juba ligi 500 aastat. Tuuril saab lähemalt tutvuda Tooma kireva elukäiguga ja peadpööritavate tegemistega. Reisime ajas tagasi, tutvume Tooma juurtega, vaatame Tallinna tema pilgu läbi ja kogeme keskaega kõigi meeltega. Uurime, millised võisid olla Vana Tooma jõulud keskaegses Tallinnas 500 aasta eest. Tuuri läbi Tallinna vanalinna juhib Vana Tooma ema Kala-Mai. Tuur sobib hästi lastega peredele, aga ka täiskasvanutele.

Loe lähemalt

 

Jalutuskäik „LINNALOOMA JÕULUD“:
5.;13.; 19. detsembril; 3. jaanuaril kell 14.00 eesti keeles.
5., 13., 19., 27. detsembril; 3. jaanuaril kell 15.00 vene keeles

Kiek in de Köki kindlustustemuuseum kutsub jõulukuul meeleolukatele jalutuskäikudele, kus räägime Tallinnas peetud loomade elust ja tegemistest nii argipäeval kui pühade aegu. Tutvume näitusega „Linnaloom“ Kiek in de Kökis, sealt seame sammud all-linna läbi Raekoja platsi hubasesse kaupmehemajja.
Teekond:  Kiek in de Kök – Neitsitorn – Taani kuninga aed – Lühikese jala trepptänav – Raekoja plats – Vene tänav

Loe lähemalt

 

Jõuluteemalised sekskursioonid
10. ja 17. detsembril kell 18.
Jõulu eri!

Veebruaris avab Tallinna Linnamuuseum näituse “Kõlvatu Tallinn”, mis räägib tallinlaste patuelust läbi aja, erinevatest ihadest ja nendega kaasnenud tabudest. Jõulude ajal toimuvate ekskursioonidega anname juba aimu, millest näitusel juttu tuleb. Sekskursiooni jooksul liigume vanalinnas ringi ning õpime tundma armumaagia taimi, mida kõiki kasutatakse ka piparkoogi sees. Samuti tutvume keskaja kõige olulisemate pidukommetega Tallinnas, kuuleme ja katsetame nii mõndagi muud üsna kõlvatut!  Elamuslik ekskursioon sisaldab meelelisi kogemusi ja töötuba käeliste tegevustega.

Loe lähemalt

 

Olde Hansa ja Kiek in de Köki jõuluaja naudiskelutuur seltskondadele: “Loomad keskaegsel pidulaual”

Olde Hansa ja Kiek in de Köki kindlustustemuuseum kutsuvad jõulukuul kõiki meeleolukat aega veetma ajaloolisse linnaruumi. Kõigepealt vaatame Kiek in de Kökis värskelt avatud näitusel “Linnaloom. Lehm, lutikas ja lohe” vanasti Tallinnas peetud loomade elu ja tegemisi nende argielus.
Näitusel saab keskaegset tänavat ületada, sigu aeda ajada, vaala paitada ja (igaks juhuks puuris olles) endast kasvõi elevant välja lasta.

Loe lähemalt

 


Tule meisterda Fotomuuseumi kollaažitöötoas ainulaadseid jõulukaunistusi!

Kollaažitehnika on kunstivorm, milles enamasti kleepimise teel kinnitatakse alusele erinevaid materjale. Meie kasutame töötoas ajalooliste mustvalgefotode printe ja mitmesuguseid dekoratiivseid pabereid. Meisterdamise ajal kuulame jõulumuusikat ja räägime jõulukuuse kaunistamise traditsioonidest. Iga valminud kaunistus on ainulaadne kunstiteos!

Eesmärk: Tutvuda kollaažitehnika nippidega ja valmistada ainulaadseid jõuluteemalisi kaunistusi Sihtgrupp: kõikidele jõulumeeleolu otsijatele

Loe lähemalt

 

Peeter I maja

Peeter I maja

Laternaretk “Siit algas park…”

Peeter I maja laternaretk “Siit algas park …” läbi Kadrioru pargi. Alustame muuseumis ning räägime lahti pargi ja lossiansambli rajamise tagamaad. Tutvustame ka endist maja omanikku ja tema abikaasat. Miks Peeter I valis just selle koha oma suveresidentsi rajamiseks? Mis oli siin enne pargi rajamist? Mis ajast Katharinenthal​ muutus Kadrioruks? Peeter I maja tutvustusele järgneb laternaretk läbi Kadrioru pargi, kus iga osaleja saab endale teed valgustada elava tulega laternas.

Loe lähemalt

 

Tallinna Vene muuseum Pikal tänaval

Tallinna vene muuseum

Pereüritus “Joogem teed: imejoogi võlud”
Kõige parem aeg on aeg, mida veedad perega. Miks mitte koguneda koos Tallinna vene muuseumis ning juua ühe laua taga teed? Tassike teed, krõbe baranka ja uhke samovar – need iseloomustavad ühte traditsioonilist vene inimest. Teejoomine on väga vana komme, millel on ajalooliselt olnud oluline roll vene perede ja kaupmeeste elus. Räägime tee kasulikest omadustest ja kasvatamisest. Muuhulgas saame teada, kuidas nimetatakse samovari eelkäijat. Mängu käigus avastame, milliseid erinevaid maitsetaimi saab kasutada ühe maitsva tee valmistamiseks. Teid ootab maitsev tee ja rõngikud, sõbralik õhkkond ja hubane maja!

Loe lähemalt