6. märts, tasuta muuseumipühapäev Kiek in de Kökis: eritingimused bastionikäikudes

Tasuta muuseumipühapäevadel – tavapäraselt iga kuu esimesel pühapäeval – on kõik Tallinna Linnamuuseumi filiaalid avatud külastajatele tasuta.  Kiek in de Köki kindlustustemuuseumi külastamisel on turvalisuse tagamise eesmärgil teatud piirangud.

6. märtsil on Kiek in de Köki kindlustustemuuseumi Bastionikäikude ja Raidkivimuuseumi külastamine piiratud külastusseanssidega.

Kell 12.00 esimene külastuskord kuni 25 inimest

Kell 14 teine külastuskord kuni 25 inimest

Kell 16 kolmas külastuskord kuni 25 inimest

NB!

  • Bastionikäike ja Raidkivimuuseumi külastamisel soovitame kasutada tasuta AUDIOGIIDISoovitame selle laadida oma telefoni juba varem SIIT.  Ühtlasi soovitame kasutada kõrvaklappe, neid saab osta ka muuseumi kassast.

 

Alates 2022. aasta 6. märtsist on sissepääs iga kuu esimesel pühapäeval Tallinna linnale kuuluvates muuseumites külastajatele tasuta. Järgmine tasuta muuseumipühapäev on 3. aprill ja seejärel erandina 15. mai. Kuna 2022. aasta mai esimene pühapäev 1. mai langeb riigipühale, mil Linnamuuseumi filiaalid on suletud, toimub mai tasuta muusemipühapäev 15. kuupäeval. Siis tähistame ühtlasi ka Tallinna päeva, linnale 1248. aastal Lübecki linnaõiguse andmise aastapäeva. Sellega võeti Tallinn vastu Euroopa linnade liitu. Tänavu möödub Tallinna päeva esmakordsest tähistamisest 20 aastat.

Edaspidi leiab siit lehelt täpsemat infot Tallinna Linnamuuseumi filiaalides tasuta muuseumipühapäevadel toimuva kohta, samuti ideid, milliseid näitusi või üritusi ja filiaale soovitame sel päeval eriti tähele panna. Muuseumides hetkel avatud näitused leiad SIIT.

Muuseumipühapäevad on Tallinna linna algatus, et pöörata ühekorraga enam tähelepanu muuseumide igapäevasele tegevusele ja linna rikkalikule kultuurielule ning parandada selle kõige kättesaadavust nii tallinlastele kui ka Tallinna külalistele.

Esialgu on ettevõtmisse kaasatud Tallinna Linnamuuseum oma seitsme filiaaliga ja Tallinna Kirjanduskeskuse kolm muuseumi. Kavas on kaasata ka teisi linnas tegutsevaid muuseume. Tallinn on üks tihedaima muuseumivõrgustikuga linnu Euroopas. Muuseumid on tallinlastele olulised ja neis tahetakse käia, tõi linna lehel esile Tallinna kultuurivaldkonna abilinnapea Kaarel Oja.

Ootame külla!