Arvo Iho fotonäitus: Muutuv vana Kadriorg Lastemuuseum Miiamillas

Lastemuuseumi sees ja väliterrassil on avatud Arvo Iho dokumenteeriv fotonäitus Kadrioru muutumisest ühe aastakümne jooksul. Näitusel avaneb ajalooline vaade muutustele Tallinna suurima pargisüdame läheduses. Läbi Arvo Iho kaamerasilma saab vaataja näha 2009–2020 aastatel jäädvustatud vaateid ning võrrelda olnut tänasega. Näitus jääb avatuks kuni 31. oktoobrini 2021.

 

Arvo Iho on elanud Kadriorus alates aastast 1994 ning sellest ajast oma kaamerasilma läbi Kadriorgu jäädvustanud.

Fotonäitus kajastab Kadrioru muutumist viimase kümnendi jooksul. Iho sõnul on Kadrioru elukeskkond tervikuna paranenud, kaotamata oma ajaloolist väärtust ja inimlikku võlu. Siiski on Kadriorus kümne aasta jooksul ilmet muutnud nii mõnigi üle 300 aasta vanuse pargi ümbruses olev hoone ja tänavalõik.

Näitust täiendavad teemaringkäigud, mis avavad Kadrioru ajalisi muutusi läbi autor Arvo Iho ja ajaloolase Peeter Talvari pilgu. Peredele suunatud jalutuskäike korraldab lastemuuseum Miiamilla.

Tutvu teemaringkäikudega lähemalt SIIT.

Kuna Kadrioru põhiline väärtus seisneb just tema ajalooliste hoonete ja loodusliku mitmekesisuse hoidmises ja säilitamises, saab iga näituse külastaja ja ringkäigul osaleja ise otsustada, kas toimunud muutused on olnud vajalikud ja head.

Kultuurisaade OP käis uurimas muutuvaid Kadrioru vaateid ja tegi väikese jalutuskäigu koos Arvo Ihoga.

Saatelõik on järelvaadatav SIIT.

 

 

Näitus “Muutuv vana Kadriorg” on avatud muuseumi lahtiolekuaegadel kohvikuruumis, fuajees ja väliterrassil.

Näituse pilet: 2 € (ei sisalda muuseumikülastust).

Siseruumides palume liikuda välijalanõudeta!