Kalamaja muuseum avaneb põneva programmiga

Kalamaja muuseumi avamine 24. septembril kell 20.00. Läbi kogu nädalavahetuse, 25. ja 26. septembril 2021 räägitakse muuseumi- ja linnatuuridel nii avatava muuseumi kui ka kogu Kalamaja loost. 

 

24. september 

 

20:00 – 23:00 Muuseumi uksed on avatud kõigile! Avaõhtul saab võtta osa ekskursioonidest ja oodata on ka mitmeid muusikalisi üllatusi. Teiste seas näiteks naabermaja akende kontsert ja Jarek Kasari live, tulemas on silent disco, kus muusikat valivad Kalamaja DJ-d.

25. september

 

11.00–13.00 Kalamaja prouad Riina ja Anneliis pakuvad muuseumi köögis hommikukohvi ja vahvlit ning räägivad lugusid Kalamajast. Samal ajal toimuvad Kalamaja muuseumi tutvustavad tuurid, tuuridele ette registreerima ei pea, tule kohale ja naudi muuseumi.

 

12.00–15.00 Mänguhoov Kalamaja muuseumi aias. Mängitakse vanu ja uuemaid Kalamaja mänge ja uudistatakse muuseumi hoovis näitust „Uka-uka mina prii. Õuemängud Kalamajas“.

 

13.00–15.00 Kalamaja elanik Sass Henno müüb Kalamaja muuseumi hoovis oma Pahanduse pelmeene, tule nautima! Kui kōik hästi läheb, saab 2 tunni jooksul kohapealt osta ka kuulsaid klassikalisi kalamaja käsitööpelmeene, mis praetud mee, amaretto ja valge sibulaga.

 

 

16.00–17.30 Kalamaja kanalisatsioonikaevu luukide ekskursioon ja kaevuluugitrüki töötuba.

Ekskursiooni juhib Kalamaja elanik ja kanalisatsioonikaevuluukide huviline Andres Siplane. Lisaks tuurile teeb Tartust külla tulnud TYPA trüki- ja paberikunstikeskus kaevuluugitrüki töötoa. Oma valitud kaevuluugimustri saad trükkida kotile, mille võid võtta ise kaasa või kohapealt soetada. Vali muuseumi ümbrusest välja oma lemmikluuk ja valmista selle abil vinge poekott.
Ekskursiooni algus Kalamaja muuseumi eest, Kotzebue 16. Töötuba toimub muuseumi aias ja ümbruses.

TUUR ON TÄIS:)


17.00–18.00 Kalamaja kogukonna liige Piret viib läbi Kalamaja ROTITUURI.

ROTITUUR JÄÄB ÄRA!

 

 

26. september 

Vana Toomas raekoja sammaste vahel

12.00–15.00 Vana Tooma mänguhommik. Tutvutakse lähemalt Tallinna kõige kuulsama mehe Vana Toomaga, kes on pärit Kalamajast. Räägime lugusid, meisterdame ja mängime.

 

13.00–15.00 Kalamaja muuseumi tutvustavad tuurid. Tuuridele ette registreerima ei pea, tule omale sobival ajal ja avastame koos muuseumi.

 

13.00–15.00 Kalamaja elanik Sass Henno müüb Kalamaja muuseumi hoovis oma Pahanduse pelmeene, tule nautima! Kui kōik hästi läheb, saab 2 tunni jooksul kohapealt osta ka kuulsaid klassikalisi kalamaja käsitööpelmeene, mis praetud mee, amaretto ja valge sibulaga.

 


15.00–16.30 Linnaretk “Kalamaja esivanemad” muuseumi ajalookuraatorilt Jaak Juskelt. Algus Kalamaja muuseumist, Kotzebue 16.

Registreeri SIIN


Sissepääs muuseumisse ja kõikidele üritustele ja ekskursioonidele muuseumipiletiga, mille saab soetada kohapealt.

Kalamaja muuseumi piletite hinnad leiad SIIT

NB! Enne eskursioonide algust saab tutvuda ka muuseumiga. 

 

 

Ootame muuseumisse külastajaid, kel on oma viirusohutuse kohta digitaalne või väljaprinditud tõend: kehtiv vaktsineerimispass, COVID-19 haiguse läbipõdemise tõend, negatiivne COVID-19 testi tõend. Palume olla valmis esitama ka isikut tõendavat dokumenti.
Loe lähemalt