SUVEKÖÖK
Näitus Kalamaja muuseumi kasvuhoones

Näitus “Suveköök” Kalamaja muuseumi kasvuhoones räägib nii suvisest köögist kui ka rõõmsast uuskasutusest.

Köögirätikud ei kesta usina perenaise või peremehe köögis kaua. Köögiviljad ja käed saavad kuivaks, köögirätikud aga plekiliseks. Korduvalt pestud ja loputatud, kuluvad need kiiresti ja kaotavad oma kena ilme. Kahju on köögielu näinud rätikud ära visata … Ehk saab neid veel suveköögis kasutada?

Kalamaja muuseumi kasvuhoones on rätikud leidnud taaskasutust kunstiobjektidena. Köögirätikutele on joonistatud käed ja puuviljad, köögiviljad, marjad on kui veidi ilustatud hetkemeenutused köögimelust.

Kunstnik Lena Levtšenkova (Jelena Tšekulajeva) näitus SUVEKÖÖK on Kalamaja muuseumi kasvuhoones külastajatele avatud.
Oma idee ja teostuse poolest “roheline”, pigem uus- kui taaskasutuse mõttest inspireeritud  kohaspetsiifiline kunstiprojekt kasvas välja käte ja köögiviljade joonistuste seeriast. Kasutatud köögirätikud on pärit Kalamaja muuseumi, Lena ema, vanaema ja ta enda köögist. Kätemodelliks oli kunstnikku tütar või ta ise. Köögirätikutele on joonistatud värvipliiatsite ja markeriga ehk teostus ei ole veekindel ega rätikud vanaviisi kasutuskõlbulikud.

Kasvuhoonenäituse SUVEKÖÖK raames toimub ka retseptide vahetamise aktsioon.
Iga külastaja saab panna kirja mõne kerge suvise retsepti ning vahetada selle mõne teise retsepti vastu, millega toidulauda rikastada.

 

Kunstnik tänab Kalamaja muuseumi peret toetuse ja võimaluse eest näituse ideed ellu viia.

 

Näitus SUVEKÖÖK jääb avatuks muuseumi kasvuhoones suve lõpuni.
Näitusele pääseb Kalamaja muuseumi aia kaudu ning see on avatud külastamiseks tasuta. Kalamaja muuseumi aed on avatud kolmapäev-neljapäev kell 13.00-20.00 ja reede-pühapäev kell 11.00-18.00.

Olete oodatud!