Põhja-Tallinna pop-up fotonäitus „Tööhoos Kalamaja. Kuidas tuli leib lauale 1920.–1960. aastatel“

Alates esmaspäevast, 11. juulist on Põhja-Tallinna pop-up fotonäituste sarjas avatud Kalamaja muuseumi näitus „Tööhoos Kalamaja. Kuidas tuli leib lauale 1920. – 1960. aastatel“. Väljapanek on koostatud Kalamaja inimeste perealbumite ja mälestuste põhjal.

Kalamaja muuseumi välinäituse „Tööhoos Kalamaja. Kuidas tuli leib lauale 1920.–1960. aastatel“ keskmes on tragid Kalamaja elanikud. Aastakümneid tagasi tehtud fotod võimaldavad tutvuda eriilmeliste töökeskkondadega ning võrrelda, kuidas on ajas muutunud ametikohad, töökorraldus ja -tingimused. Oleme tänulikud endistele ja praegustele Kalamaja elanikele, kes jagasid muuseumiga oma fotoalbumeid ja mälestusi.

Näitus on avatud suvise Põhja-Tallinna pop-up fotonäituste sarjas. Näitust näeb 11.07–18.07 aadressil Kari 13, Põhja-Tallinna kogukonnamaja hoovis.

Näituse pani kokku Laura Jamsja Kalamaja muuseumist ja kujundas Anneliis Aunapuu.

Teised Pop-up näitused:

27.06 – 04.07 Darja Nikitina ja Darja Muratova (Stroomi ranapark)

04.07 – 10.07 Karina Vaus ja Terje Atonen (Telliskivi loomelinnak)

11.07 – 18.07 Kalamaja Muuseum (Kari 13)

Lisainfo: www.tallinn.ee/et/pohja

Foto:

Soo 31 / Kalju 2 (tollal Soo 1) nurgal olev vürtspood, kus müüdi igapäevatarbeid (seepi, kommi, piima, juustu ja õlut). Eesti Vabariigi ajal pidas poodi majaelanik härra Puhm, kelle korter oli ühendatud kauplusega. Hiljem pärast natsionaliseerimist tegutses seal kingsepatöökoda, hiljem juuksur. Anneliis käis väikse tüdrukuna sealt 1940. aastatel kommi nurumas. Tavaliselt andis lahke poepidaja ühe lutsukommi, mida hoiti plekist silindrikujulises karbis.

Foto Anneliis Tõldsepa erakogust