Retseptinäitus „KOPLI MAITSED“
Kopli 93 kogukonnakeskuses

Retseptinäitus „Kopli maitsed“ avab piirkonna kirevat toidumaailma

Tallinna Strateegiakeskus ja Kalamaja muuseum avasid 15. juuni õhtul Kopli 93 kogukonnakeskuse hoovis tasuta sissepääsuga külalisnäituse „Kopli maitsed“. Näituse fookuses on valik Kopli elanikelt kogutud retsepte, ühtekokku saab uudistada 20 erilist toiduretsepti eelroogadest magustoitudeni.

 Põhja-Tallinnas asuva Kopli asumi põnevat kultuurilugu saab uurida ka kohaliku toidukultuuri kaudu. „Tallinna linna välisprojekti „ACCESS – kultuuri kättesaadavus kõigile“ jooksul koguti uusi ja vanu, värskeid ja tuttavaid, eksootilisi ja koduseid Kopli retsepte. Just elanike antud retseptid ongi avatava näituse alguspunktiks. Kalamaja muuseum tänab südamest kõiki kohalikke, kes retsepte jagasid.

 

62 eripalgelist retsepti koguti Kopli elanikelt „ACCESS“ kultuuriprojekti käigus oktoobris 2021. aastal, seda ühe päeva jooksul. Retseptide seas leidub nii soolaseid kui magusaid roogi, nii pidupäevalauale sobilikke kui ka igapäevaseid maitseid. Vahva on ka see, et Kopli 93 hoovist näituselt koju minnes saab retsepte lendlehtedel kaasa haarata ja ise kodus Kopli maitsed järgi proovida.

Endale kalleid retsepte jagasid erinevas vanuses Kopli inimesed, neist vanim 82 ja noorim 12-aastane. Retseptid aitas üle vaadata ja kasutatavamaks teha kokk Aldur Soosalu. Näituse tekstid on eesti, vene ja inglise keeles, näitus jääb avatuks sügisilmade saabumiseni. Kõik ACCESS projekti raames kogutud retseptid leiate Tallinna Linnamuuseumi ajaveebist https://blogi.linnamuuseum.ee/.

Näituse meeskonda kuulusid Kalamaja muuseum, Kopli 93, Tallinna Strateegiakeskus ja Tallinna Kultuuri-ja Spordiamet. Näituse kujundajaks on Kristiine Špongolts, toimetajaks Maarja Valk, tõlge Luisa Tõlkebüroo poolt, näituse trükkis Printlik ning retseptide täiendamisel abistas kokk Aldur Soosalu.

 

Näitus oli Kopli 93 hoovis tasuta vaatamiseks avatud kolmapäevaõhtuti kuni 26.10.2022.