TULE MIIAMILLA AJARÄNNAKULE
Tähistame 12. juunil Lastepaviljoni sünnipäeva

Päikseliselt suvises Kadriorus pargis, 85 aastat tagasi, valitses ootusärev meeleolu ja toimusid hoogsad ehitustööd, sest juuni keskpaigas pidi avatama Eesti Vabariigi esimene lastepark.

12. juunil rändame ajas tagasi ja tähistame lastepaviljoni peahoone juubelit 1930-ndate stiilis tegevuspunktidega. Osaleda saab ajastuhõngulistes huvi- ja rühmategevustes.

AJARÄNNAKU KAVA

14.00 Kogunemine lastepaviljoni peahoone ees: tervitamine, rivistumine ja puhtusekontroll. Lastepargi liikmemärkide jagamine.

14.15 Rühmadesse jagunemine

14.30-16.00 Roteeruvad rühmategevused: kroket, pallimängud, rütmika ja muusika, meisterdamine.

Terve päeva saab muuseumis kuulata 1930-ndate muusikat, terrassil on avatud fotonäitus ning muuseumis saab vaadata vanu arhiivikaadreid lastepargi tegevustest.

Tule kogu perega ja saa osa imelisest ajarännakust lastepargi imedemaale!

Lastemuuseum Miiamilla on Tallinna Linnamuuseumi filiaal, mis tegutseb 1937. aastal Kadrioru lastepargi peahooneks ehitatud põneva arhitektuuriga puumajas. Hellitavalt hüüti seda pargiosa siis lasteparadiisiks ning peahoonet lastepaviljoniks. Toona rajati lastepark ja selle peamaja eesmärgiga pakkuda lastele sisukat vabaaja veetmisvõimalust. Nii toimusidki majas ja selle lähiümbruses laulutunnid, korraldati matku, peahoone ees asuvates basseinides õpiti ujuma, mänguväljakutel mängiti palli ja tegeleti rütmikaga. Ka täna on Kadrioru lastepargi peahoone ning selle ümbrus laste päralt.

Üritusel osalemine on muuseumipiletiga!

Leia meid Facebookist ja Instagramist.