Sünnib uus eksponaat: kogume fotosid lastetubadest

Osale lastemuuseumi uue eksponaadi kujundamisel. Selleks kujuneb maja, kus elavad ainult lapsed. Otsime pööraseid, loovaid, põnevaid, fantaasiarikkaid tubasid, kus tuleks välja selles toas oleva lapse huvid, pooleli jäänud tegevused ja mängud. Ootame igasuguste põnevate lahenduste tubasid – taaskasutuslikku disaini, meeli ergutavaid värve, liikumisele suunavaid mööblielemente, nutikaid kunstiseinu ja kõike muud loovalt mängulist.

Saadetud tubade piltidest valitakse välja kuus tuba, millest tehakse butafoorsed minikoopiad. Iga lapse tuba on just tema nägu ning kuna lapsed on erinevad, siis on ka tubade kujundused erinäolised. See annab võimaluse piiluda tuppa just tavalisel argipäeval ja saada osa päris elust, melust ja olust, mis laste tubades valitseb.

 

Kuidas osaleda uue eksponaadi kujundamisel:

  • pildista ruumi, mitte inimesi
  • foto jaoks ära palun tuba säti või korista, vai püüa pildile just päris argihetk
  • saada toast foto:
  • tähtaeg: 01.06.2023

Kiikhobud, mudelautod ja kaisuloomad

Eelmisel kuul väljakuulatud kogumiskampaania raames saadud esemetest (kiikhobud, mudelautod ja kaisuloomad) saavad kõik loodavate püsieksponaatide olulisteks osadeks. Kõik annetajad kinnitasid, et neil on hea meel, et armsad mänguasjad jõuavad oma väärika mänguaastatestaaži lõpusirgel lastemuuseumisse. Kogusime kuus kiikhobu, kellest kõige kaugem üle mere kappaja oli Soomest. Kiikhobude nimede hulgas oli nii Kappadi, Hopp kui Kiigu. Kõige vanemad kiikhobud on 40 aastased. Uue väljakutsena on kiikhobude ülesanne tuua lastetuppa valgusesära.

Mudelautodest jõudsid lastemuuseumisse paar kiirabiautot, prügiauto, väikebuss, takso, uunikum jm. Sõidukite omanikud jagasid oma lapsepõlvemälestusi, kus iseehitatud teedevõrgustikul ja papist majakeste vahel autod ringi põristasid. Iga auto ikka oma häälega, mis parasjagu mängija torust tuli. Mängurõõmu jagus tundideks.

Kaisuloomade seltskond täienes jäneste, kasside ja koerte näol. Kõige kaugema kandi kaisuloom oli lausa Austraaliast kohale lennanud koaala. Kõik laste kaisulelud on pakkunud oma endistele omanikele hoolitsuse, armastuse ja turvatunnet, mida nad ka laste sisemaailma ruumis oma pehmusega edasi annavad.

Suur aitäh kõigile annetajatele!

Inna Adamson

Jaan Jõggi

Helina Hilimon

Riina Vunk

Marilin Kaus

Katre Kotsar-Lepajõe

Kristi Tamming

Jarmo Mätnikov

Loore Anton

Kati Meidra

Juta Keskküla

Gert Kallas

Lindu Kaljulaid

Andres Mängel

Natalja Saal

Heili Jürisoo-Lippin

Paula Pärna

Kristin Treier

Hugo Dorian Kalniņš

Kadri Toomsalu