Erilised sõpruskonnad: Lastemuuseum Miiamilla fotonäitus

Alates 26. juunist on avatud Lastemuuseum Miiamilla näitus “Erilised sõpruskonnad”, mis koosneb samanimelisele fotokonkursile saadetud töödest. Kutsume kõiki kasutama uhiuut hoovimänguala, mis valmis tänu Astrum Kivi’le ja Vivacolor rõõmsatele värvidele.

 

Lastemuuseumi sisehoov on nüüd mängulisem kui kunagi varem. Koostööpartner Astrum Kivi abil sai suur kivine plats puhtaks pestud ja Vivacolor’i erksate värvidega aktiivsed tegevuspunktid peale maalitud. Lastesõbralikud mängud on mitmekülgsed, elavdavad loovat lähenemist ja koosmängimist. Hoovimängude eesmärk on soodustada laste liikumisharjumuste kujunemist juba varajases eas ja toetada perede ühistegevusi. Mängurõõmu kasvatada ka!

Hoovimängude maaliprojekt: Viktoria Filippova, Kristiine Truu, Olga Punzinen, Jane Meresmaa-Roos, Astrum Kivi OÜ ja Vivacolor.

 

“ERILISED SÕPRUSKONNAD” on kaasahaarav fotonäitus, mis avardab sõpruse olemust ja siirust.

Lastemuuseum Miiamilla südamesoov on, et nii väiksed kui ka suured mõistaksid, et sõbraks olemisel ei oma tähtsust välimus, rahvus, päritolu ega positsioon. Kaasava näituse põhituum on avardada vaataja maailmapilti ja suunata mõtisklema, et kuigi oleme siin maamunal kõik nõnda erinevad, on tähtis leida üles see, mis meid ühendab. Näitus on saanud oma näo muuseumile samanimelisest fotokonkursist osavõtjate saadetud lugudest ja fotodest.

Virtuaalne fotonäitus avaneb SIIT!

Fotograafid: Reelika Kivimaa, Joonas Kreuz, Karin Pai, Jan Meresmaa, Geili Kraavi, Kaidi Toomsalu, Johanna Rannula, Gunnar Laak, Pille-Riin Moilanen

Näituse meeskond: Kuraator Jane Meresmaa-Roos, kujundaja Anne Järvpõld, keeletoimetaja Kadri Toomsalu, teostajad Andres Lall, Sergei Grozdov ja Lemon Print OÜ.

Täname: SA Kiusamisvaba Kool, Eesti Lastekirjanduse Keskus, Fotomuuseum, NUKU muuseum, Teoteater, kirjastus Tänapäev, Eesti Rahvusringhääling, Minna Marmelaad, Tallinna Linnamuuseum, Mari Tammar.

 

Lähedal, samas nii kaugel (Foto: Geili Kraavi)

 

Lahutamatud sõbrad (foto: Reelika Kivimaa)

Uus tutvus (Foto: Joonas Kreuz)