Tule tähista 22. juulil Kadrioru sünnipäeva Kadrioru lastemuuseumiga!

Kutsume teid peohõngulisele Kadrioru lossi ja pargi 300. juubelile!

Suurel sünnipäeval toimuvad mängud ja ülesanded muuseumideks saanud Kadrioru ansambli hoonetes. Sellel aastal on lossiaiamänge läbivaks teemaks ametid. Toimuvad mängulised ja loomingulised tegevused lastele ja täiskasvanutele, mille käigus saab tutvuda erinevate ametimeestega, kes Kadrioru algusaegadel siin töötasid.

Miiamilla lastemuuseumis tutvutakse ametiga – GUVERNANT ja BONNE

19. sajandil mängisid Kadriorus lapsed koos oma bonnede või guvernantidega. Eriti suurejoonelised olid suurvürstide laste mängud. Aleksander II laste jaoks ehitati näiteks Mere allee lähedale väike kaevik ja patarei koos püssirohuga paugutava mini-kahuriga! 20. sajandi alguses käidi Kadrioru kohvikutes jäätist ja kooke söömas. Eesti Vabariigi ajal aga tekkis Kadriorgu laste sportimisala – Noorte park.

Kadrioru lastemuuseumi Miiamilla hoovis saab läbida vanaaegsete mängude takistusrada, kus igaüks võib end vahvates ülesannetes kiiruse ja osavuse peale proovile panna. Katsetame puuhobusel keksu hüppamist, maapinnal viguriga köielkõndi ja suurt trips-traps-trulli. Muuseumis sees toimub rätipoisi ja –tüdruku meisterdustöötuba.

LOSSIAIAMÄNGUDE KAVA

12.00 Juubelipidustuste avatseremoonia Kadrioru lossi ees. Esineb ajaloolise tantsu teater Petit Trianon (Peterburi).

12.30–16.00 Lossiaiamängud:
PEETER I 100 AMETIT – Peeter I majas;
AEDNIK, KÄSKJALG JA TANTSUÕPETAJA – Kadrioru kunstimuuseumis ja selle ees
KÖÖGIABILINE – Mikkeli muuseumi hoovis
ÕUEKUNSTNIK – Kadrioru pargi muuseum-raamatukogu ees
AEDNIK – Roosimäel ja näitusel „Eesti 100 roosi“
GUVERNANT – Lastemuuseumis Miiamilla
ARHITEKT – Kumu kunstimuuseumi sisehoovis
KASTELLAN– Vilde muuseumis ehk Kastellaani majas
SLOBODAA LAAT – Rohelisel aasal
KEISRI KOKK – restorani „Mon Repos“ terrassil

16.00 GALAKONTSERT Kadrioru pargi kontserdiväljakul

Esineb Üle-Eestiline Noorte Sümfooniaorkester (Ü-ENSO) dirigent Jüri-Ruut Kanguri juhatusel. Solistid Elina Netšajeva, Kalle Sepp, Andreas Lend. Kaastegevad ajaloolise tantsuteatri Petit Trianon artistid (Peterburi).
Kontsert on publikule tasuta. Istekohtade arv on piiratud.

Lossiaiamängude raames saab külastada ka Presidendi Kantselei roosiaeda ja majakat (kunagine Valge majakas Lasnamäe klindi nõlval)

NB! Vabas õhus toimuvad tegevused tasuta, pääse igasse muuseumisse 1 euro
Korraldajad jätavad endale õiguse teha kavas muudatusi.