Tallinna Linnamuuseum tervitab kruiisituriste juba sadamas

Kuus Tallinna muuseumi lõid sadama kruiisiterminalis ühise muuseumivärava, et suunata külalised tutvuma Eesti kultuuriga.

Tallinn Museum Gate tervitab sadamas maabuvaid kruiisituriste ning jagab ühist muuseume tutvustavat linnakaarti. Tallinna Linnamuuseumi kõrval on esindatud Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Kunstimuuseum, Eesti Meremuuseum, okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu ning Eesti Vabaõhumuuseum. Koos muuseumide filiaalidega tutvustatakse huvilistele kokku 16 kultuurset huvipunkti.

„Läänemereäärseid sihtkohti külastavad kruiisituristid on suured kultuuri- ja ajaloohuvilised,“ rääkis Tallinna Sadama juhatuse esimees Valdo Kalm. „Seetõttu on Tallinna Sadamal hea meel Tallinna saabuvatele kruiisireisijatele pakkuda võimalust saada infot meie pealinna põnevate muuseumide kohta otse kruiisialal laevade vahetus läheduses,“ teatas Kalm.

Eesti Meremuuseumi külastusjuhi Eero Rangi sõnul köidab tulijate pilku juba ühine nimetus Museum Gate. „Ühiselt väljas olemine kõnetab külalisi hästi. Hinnatakse muuseumide ühist linnakaarti. Vahel on külalistel ka taustateadmisi meie muuseumidest ning mõned on märganud ikoonilist jäämurdjat Suurt Tõllu juba merelt,” ütles Rang. Külastusjuhi hinnangul on sel aastal näha rohkem nooremaid inimesi.

Ka Tallinn Cardi saavad soovijad osta juba kruiisisadama infoletist.

Museum Gate kruiisisadamas

Foto okupatsioonide ja vabaduse muuseumilt Vabamu