Toetame Ukrainat ja ukrainlasi. Sissepääs Tallinna Linnamuuseumi filiaalidesse on sõjapõgenikele tasuta

Sissepääs Tallinna Linnamuuseumi kõikdesse filiaalidesse on vähemalt 2022. aasta lõpuni Ukraina sõjapõgenikele tasuta.

Reeglina piisab tegevuste lunastamiseks rohelise kaardi ning identiteeti tõendava dokumendi näitamisest. Juhul, kui tegevuseks on tarvis registreerimist, on see eraldi välja toodud.

Lastemuuseum Miiamilla pakub muuseumi rahulikku ja turvalist keskkonda ukraina sõjapõgenikele omavahelisteks kohtumisteks

Sõbralik õhustik sobib vanematele kohtumiseks ja kogemuste vahetamiseks, lastele mängimiseks. Muuseumiruumide kasutamine on lastele ja vanematele tasuta.

Tallinna linn pakub põgenikele ka muid vaba aja veetmise võimalusi, lisainfot leiab Tallinna linna veebilehelt, seda ka Ukraina keeles: украї́нська.

Tallinna Linnamuuseum järgib Eesti ja Euroopa muuseumide algatusi Ukraina ja ukrainlaste toetamisel ning otsib võimalusi pakkuda kohapeal sõjapõgenikele toetavaid tegevusi ning võimaldada kasutada kohtumisteks muuseumi ruume.

Otsime võimalust osutada abi Ukraina muuseumide töötajaile koos teiste ülemaailmsesse muuseumide nõukokku ICOM kuuluvate muuseumidega.

Kutsume üles toetama Ukrainat, erinevatest võimalustest saad ülevaate lehel https://kriis.ee/aita-ukrainat

 

Käesolevas geopoliitilises olukorras tuletame meelde, et Eestis on turvaline kõigil, sõltumata päritolust või rahvusest. Alates 2016. aastast Tallinna Linnamuuseumi koosseisu kuuluv Tallinna vene muuseum jätkab oma tegevuses võetud suunda Tallinnas elavate rahvaste kogukonna kohtumisplatvormina. Muuseum tegutseb vähemuste identiteedi mõtestamisega oma näitustel ja publikuprogrammides.

Peeter I maja kui Tallinna vanim muuseum jätkab kultuuripärandi hoidmist ja esitlemist nagu seni.