5.01. Linnamuuseumis, Fotomuuseumis ja Kiek in de Köki kindlustustemuuseumis on ÜLE LINNA JÕULUD!

Tallinna Linnamuuseum kutsub kõiki 5. jaanuaril kell 11–16 osa võtma lustlikust jõulukavast ÜLE LINNA JÕULUD Kiek in de Köki kindlustustemuuseumis, Fotomuuseumis ja Linnamuuseumis. 

Kolme vanalinnamuuseumi jõulukava tutvustab ajaloolisi jõulukombeid linnakultuuris mitme erineva nurga alt Linnamuuseumi kaupmehemajas, Fotomuuseumis raekoja taga ning Kiek in de Köki kindlustustemuuseumi tornides. Ka jõulude puhul tähistame ühtlasi teema-aastat “Tallinn 800”.

LINNAMUUSEUMIS saab taaniaegse Tallinna mängutoas tutvuda keskajast pärit mängude ja pühadekommetega.

FOTOMUUSEUMIS kutsutakse osalema postkaartide valmistamise töötoas “Jõulumüstika Fotomuuseumi pimikus”, kus saab ise suurendusaparaatidega mustvalgele fotopaberile postkaarte ilmutada.

Kell 11–16 saab igaüks traditsioonilisel mustvalge fotograafia meetodil valmistada pimikus fotogrammi: valguse toimel ilma kaamerata tekitatud kujutise. Esimesed fotogrammid valmistas juba fotograafia algusaegadel Henry Fox Talbot (1835) ja tänaseks on sellest saanud maailmas ülipopulaarne ja väga kasutatav fotograafiline eritehnika.

KIEK IN DE KÖKI KINDLUSTUSTEMUUSEUMIS uurime, millised jõulud jõudsid siiakanti ristiretkede ja kaugete kaubateede kaudu.

Keskaja jõulud toonases Revalis olid suured pühad kaupmeeste, käsitööliste ja kogu linnarahva jaoks. Lisaks religioossele küljele olid tähtsad ka väga maised tegevused nagu söömine-joomine ja pidutsemine. Räägime, millal jõudis Revalisse jõulupuu ja mis roll oli pühal Nikolausel.
Neitsitorni kohvikus meeleolukas jõulumenüü.


Osalemine muuseumipiletiga.

Üritus Facebookis

NB! Ürituse info leiad ka vene keeles


Tallinna Linnamuuseumis võid jõuludest osa saada veel mitmel moel kogu jõulukuu jooksul. 

  • Kiek in de Köki kindlustustemuuseumis saab korraldada seltskondliku jõuluürituse, mille naelaks on linnamüüri või bastionikäike läbiv jõuluprogramm – Kingijaht ja jõulurahu maa all ja maa peal. LOE LISAKS
  • Linnamuuseum ja Kiek in de Köki kindlustustemuuseum kutsuvad koos Jõuluturuga osalema jõuluretkel „Tallinn 800 – linna esimesed jõulud“. LOE LISAKS
  • Kiek in de Köki kindlustustemuuseumis saab tellida lastegruppidele ja kooliklassile jõulutunde “Pipar ja kook” ning “Tornivahil külas”. LOE LISAKS
  • Lastemuuseum Miiamilla pakub kogu jõulukuu ja veel üle kolmekuningapäeva jõulutundi “Ahsakäbi! lasteaia- ja kooligruppidele. LOE LISAKS
Raekoja platsi jõuluturg

Raekoja platsi jõuluturg. Rekonstruktsioon näitusele “Linnusest linnaks. Taanilinna sünd 800 aastat tagasi”